Доки серйозних змін не відбудеться, технократам в уряді не місце - Абромавичус

Рішення піти "було ухвалено з досить твердим серцем" - посадовець.

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус заявляє, що без структурних змін у Кабміні прихід туди професіоналів з приватного сектора неможливий, проте вірить, що в перспективі ситуація зміниться і буде "друга хвиля".

Про це він заявив після надання свідчень у НАБУ, - пише "Інтерфакс-Україна".

"Ще кілька місяців тому я не хотів йти, адже у нас справи ще й на половину не зроблені, і моя команда зібрана професійно і якісно, і жодних претензій не було. І президент говорить зараз – повертайтеся, і прем'єр каже, мовляв, "під особистим захистом повертайтеся". До нас претензій як до професіоналів не було, було багато чого зроблено і планувалося багато", - зазначив Абромавичус.

Він додав, що рішення піти "було ухвалено з досить твердим серцем".

Абромавичус зауважив, що доки серйозних структурних змін не відбудеться, технократам в уряді не місце.  

"Але, виходячи з цієї резонансної справи, я вірю в те, що у нас буде якась друга хвиля, і люди з приватного сектора підуть працювати на уряд. Але для цього потрібно виконати кілька серйозних вимог і я думаю, найближчими днями це обговорюватиметься", - заявив міністр.

Нагадаємо, що міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус остаточно вирішив не змінювати свого рішення - він не відкликатиме свою заяву про відставку.

Як повідомлялося, 3 лютого глава Міністерства економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус заявив про свою відставку. Причиною звільнення він назвав різку активізацію блокування будь-яких системних реформ і нав'язування сумнівних особистостей в команду.

Зокрема, він звинуватив першого заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенка у лобіюванні своїх людей на високі посади в держкомпаніях і на крісло заступника міністра.

Слідом за главою відомства Айварасом Абромавичусом у відставку пішли і його заступники - Максим Нефьодов, Юлія Ковалів, Юлія Клименко.

Також залишила пост Торгового представника України Наталія Микольська.

4 лютого після зустрічі президента Петра Порошенка з послами країн G7 уряд зібрався на позачергове засідання. На ньому було оголошено, що чотири міністри, які раніше з різних причин написали заяви про відставку, відкликають їх. Це зробили міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко, міністр інформаційної політики Юрій Стець, міністр інфраструктури Андрій Пивоварський та міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі.

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що уряд не йде у відставку, а буде працювати разом однією командою. На тлі зростаючої спекуляції навколо розпаду уряду, прем'єр Арсеній Яценюк закликав до єдності. Яценюк і президент Петро Порошенко попросили Абрамавичуса знову приєднатися до уряду, але він відмовився, незважаючи на обіцянки, що міністри будуть захищені від політичного тиску.

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: