Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Економічної блокади ОРДЛО немає – Кучма

На його думку, в економічних питаннях зацікавлені і російська, і українська сторона.

Голова української делегації у ТКГ Леонід Кучма заявив, що насправді "немає жодної економічної блокади" Донбасу.

Про це він заявив під час брифінгу прессекретарки президента України Юлії Мендель.

Як наполягає експрезидент, за рішенням РНБО за наказом Порошенка існує "тимчасова заборона переміщення вантажів за лінію зіткнення. "Яка це блокада?" - прокоментував Кучма.  

"Ми знаємо, що сотні людей кожен день перетинають контрольні пункти. 50 кілограмів дозволяється кожній людині з собою нести", - сказав він.

Він підкреслив, що економічні питання виникають під час кожної зустрічі контактної групи, особливо з російської сторони.

"Мі чітко заявляємо, рух має бути двосторонній. Якщо під час цієї так званої заборони руху націоналізували всі українські підприємства, так ви спочатку дайте нам відповідь, коли ви збираєтесь їх повертати", - додав Кучма.

Він підкреслив, що під час зустрічі контактної групи неможливо ухвалити рішення скасувати указ президента.

Також Кучма додав, що питання існує як для російської, так і для української сторони. За його словами, деякі підприємці хочуть повернути бізнес, який в них існував на території ОРДЛО.

Втім, проблемою залишається стан, в якому там перебувають підприємства. Також Кучма додав, що на окупованих територіях залишились шахти, з яких Україна отримувала вугілля, а тепер вимушена купувати його деінде.

Нагадаємо, 5 червня, після півторамісячної перерви в Мінську відбулися чергові переговори щодо ситуації на українському Донбасі.

Очільник української делегації в Тристоронній контактній групі, другий президент України Леонід Кучма запропонував прописати в угоді щодо режиму тиші на Донбасі пункт "не стріляти у відповідь" та зупинити економічну блокаду Донбасу.

Зазначимо, Кучма озвучив позицію президента України Володимира Зеленського. "На засіданні Тристоронньої контактної групи я висловив ті побажання, які почув від президента", - сказав він.

Політики різко розкритикували озвучені Кучмою ідеї на мінських перемовинах.

Залиште свій коментар

Вибір редакції