Консула Угорщини оголоcили персоною нон ґрата – він має залишити Україну

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Його діяльність несумісна зі статусом консульської особи.

Посла Угорщини в Україні Ерно Кешкеня в Береговому оголосили персоною нон ґрата в Україні.

Так, він має залишити територію України протягом наступних 72 годин, повідомляє прес-центр МЗС.

Йому було вручено ноту, де його видворення пояснюється статею 23 Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року, а його діяльність вважається несумісною зі статусом консульської посадової особи.

"Розраховуємо, що Угорська сторона у подальшому утримуватиметься від будь-яких недружніх кроків по відношенню до України, а її посадові особи – від порушень українського законодавства", - заявили у відомстві.

Там додали, що розглядають громадян України угорського походження як об’єднувальний фактор у відносинах між двома державами та закликали до цього ж угорських партнерів.

ВідеоВидача паспортів Угорщини громадянам України призвела до нового скандалу між країнами

В місті Берегове на Закарпатті в угорському консульстві під шампанське та гімн Угорщини громадянам України роздавали паспорти цієї держави з проханням - не розказувати про це нашій владі. Відносини офіційних Києва і Будапешта - все ближче до небезпечної "червоної лінії". Тим часом прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан цього тижня полетів на зустріч із Путіним. Останнім часом лідер угорців став ледь не найкращим другом очільника Кремля. 

Видача паспортів Угорщини громадянам України призвела до нового скандалу між країнами

Нагадаємо, що у середині вересня ЗМІ оприлюднили відео, яке нібито було зняте в консульстві Угорщини на Закарпатті. На ньому під келих шампанського громадянам України видають угорський паспорт і просять не показувати українським представникам влади. Це викликало різку заяву МЗС України, очільник якого Павло Клімкін заявив, що консул Угорщини буде відправлений на батьківщину

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто пообіцяв здійснити заходи у відповідь. Він також зазначив, що практика подвійного громадянства є нормальною в ЄС, та навіть пригрозив Україні подальшим сповільненням її євроінтеграції. Крім того, Угорщина погрожує вислати українського консула з країни, якщо українська влада вирішить вислати угорського дипломата з Берегового після скандалу з паспортами. Проте, МЗС Угорщини в своїй заяві чітко дало зрозуміти, що відкликати консула самостійно не збирається.

Залиште свій коментар

Вибір редакції