Пенсіонери вимруть, якщо ми запровадимо медичну реформу - нардеп

Ірина Констанкевич вважає, що реформа залишить без медичної допомоги незахищені верстви населення.

Народний депутат України Ірина Констанкевич вважає, що запропонована Міністерством охорони здоров'я медична реформа не розрахована на незахищені верстви населення і залишить їх без медичної допомоги.

"У цій реформі немає пацієнта. Немає якісної і доступної медицини. Вона буде втрачена для сільського населення, тому що її зараз втрачено фактично. Це реформа не для бідних", - сказала Констанкевич в ефірі ток-шоу "Право на владу".

"Ця реформа не для пенсіонерів. У мене тут один висновок напрошується: приймаючи таку дискримінаційну реформу, уряд хоче вирішити заодно і проблему пенсіонерів. Вони вимруть після того, як ми запровадимо оцю медичну реформу", - додала депутат.

ВідеоПенсіонери вимруть, якщо ми запровадимо цю медичну реформу – Констанкевич

Нагадаємо, Верховна Рада з третьої спроби ухвалили законопроект, який має запустити в Україні медичну реформу. За законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів (№6327) у першому читанні проголосували 227 народних обранців. Спочатку у першому читанні  за документ проголосували лише 224 народних обранців, а на повторному голосуванні 218 нардепів. 

Окрім цього, український парламент не зміг ухвалити у першому читанні урядовий законопроект про зміни у фінансування медичних послуг. За законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу України (№6329) у першому читанні проголосували 163 нардепа. 

Нещодавно активісти вимагали від народних депутатів прийняти пакет законопроектів, який запустить медреформу. "Щодня в Україні вмирає 67 людей через відсутність ефективної медичної системи - це ціна, яку ми платимо, зволікаючи з реформою охорони здоров'я. Вся Україна звертається до депутатів - голосуйте за життя!", - повідомила Супрун. 

Якщо Верховна Рада схвалить кілька законопроектів, що дадуть старт реформі медицини, то вже з 1 липня в Україні з'явиться нова найпрестижніша професія – сімейний лікар. Такий медик отримуватиме на місяць від 15 до 25 тисяч гривень. 

ВідеоВР ухвалила законопроект про медичну реформу

Залиште свій коментар