Американського мільярдера засудили до 11 років ув'язнення

Американського мільярдера засудили до 11 років ув'язнення

Радж Раджаратнам

54-річного керівника інвестиційного фонду Galleon посадили на 11 років за торгівлю внутрішніми корпоративними відомостями.

Суд Нью-Йорку засудив мільярдера Раджа Раджаратнама, керівника інвестиційного фонду Galleon, до 11 років ув'язнення за торгівлю інсайдом. Крім того, він має сплатити штраф в 10 млн доларів.

54-річний Раджаратнам - головний учасник найбільш гучної справи про торгівлю внутрішніми корпоративними відомостями в історії США. На момент арешту його статки становили в 1,5 млрд доларів. Раджаратнам обіймав, за даними журналу Forbes, 236-у позицію серед 400 найбагатших американців.

Як сказав суддя федерального суду Манхеттена, засновник хедж-фонду Galleon заробив на незаконній торгівлі більше 50 млн доларів, передає BBC.

Після судового процесу, що тривав два місяці, у травні виходець зі Шрі-Ланки був визнаний винним за п'ятьма епізодами змови і дев'яти епізодах шахрайства з цінними паперами.

Суддя вирішив не відпускати Раджаратнаму під заставу. Він повинен прибути до в'язниці 28 листопада.

Звинувачення вимагало засудити фінансиста до 20 років позбавлення волі, однак захист наполягав на більш м'якому покаранні.

Як сказав окружний суддя Річард Холуел, Раджаратнам страждає на гостру форму діабету, а також потребує пересадки печінки. Стан його здоров'я було враховано при винесенні вироку.

Крім того, Раджаратнам був філантропом і надав благодійну допомогу жертвам землетрусу в Пакистані та постраждалим в результаті терактів 11 вересня.

При винесенні вироку підсудний не показав жодних емоцій. За словами адвокатів, Раджаратнам намагався захистити своїх близьких від пильної уваги ЗМІ, які висвітлювали гучний судовий процес.

У цій же справі на терміни від декількох місяців до 10 років було засуджено в цілому більше двох десятків людей.

Серед засуджених є й колишня королева краси Даніель К'єза, що працювала трейдером в хедж-фонді Bear Stearns. За словами обвинувачів, 45-річна фінансистка, засуджена в липні до 2,5 років в'язниці, використовувала свої жіночі чари, щоб добувати конфіденційну інформацію у високопоставлених співробітників компаній.

Читайте також:

Тимошенко "впаяли" по повній - 7 років

Російський мільярдер порівняв Тимошенко з Манделою

"Аферист сторіччя" Бернард Медофф назвав уряд США "фінансовою пірамідою"

Один з найбагатших людей Америки розбився в автокатастрофі

Американського мільярдера засудили до 11 років ув'язнення

Американського мільярдера засудили до 11 років ув'язнення

Повʼязані теми:

Наступна публікація