Лісові пожежі в Туреччині: Ердоган оголосив постраждалі райони зонами лиха

Лісові пожежі в Туреччині: Ердоган оголосив постраждалі райони зонами лиха

Associated Press

За словами Ердогана, одна з ймовірних версій загорянь - це диверсія.

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган оголосив зонами лиха райони лісових пожеж. Йдеться про провінції Анталья, Мугла, Мерсін, Адана і Османійе.

Про це повідомляє Anadolu з посиланням на заяву Ердогана. 

"Влада Туреччини продовжить усі необхідні кроки щодо усунення збитку від лісових пожеж і підтримки населення", — заявив Ердоган.

Він висловив співчуття рідним і близьким людей, які загинули внаслідок пожеж. Напередодні президент також закликав дочекатися підсумків проведеного владою розслідування причин виникнення одразу декількох сильних природних пожеж в країні приблизно в один час.

За словами Ердогана, одна з розглянутих фахівцями версій - це диверсія.

Міністр лісового та сільського господарства країни Бекір Пакдемірлі заявив, що станом на ранок суботи, 31 липня, пожежники локалізували 88 із 98 осередків лісових пожеж. Гасіння ще десяти триває.

Жертви та руйнівні наслідки лісових пожеж

За останніми даними, внаслідок пожеж 4 особи загинуло та 183 особи постраждало, з них 58 осіб госпіталізовано, пошкоджено понад 100 приватних будинків та споруд.

Також від вогню потерпають та гинуть тварини. "Дерева, тварини, будинки, кора... У нас горять легені, наша країна руйнується!", - пишуть у Twitter місцеві.

Нагадаємо, 28 липня у Туреччині, де кілька днів температура повітря сягала позначок аж до +50°С, спалахнули масштабні лісові пожежі. Горять популярні серед українців курорти. 

Під Мармарісом продовжують вирувати лісові пожежі, вогонь посилився і впритул наблизився до курортного селища Ічмілер. Подробиці щодо ситуації в охопленій вогнем від кореспондента ТСН.ua з епіцентру подій - читайте у матеріалі.

Розвиток ситуації непрогнозований. У Міністерстві закордонних справ закликають українців не їхати до охоплених лісовими пожежами курортних регіонів Туреччини. І готуються повертати звідти наших відпочивальників у разі погіршення ситуації. Поки що, за даними дипломатів, серед потерпілих наших співвітчизників немає. Палає, зокрема, у провінціях Анталія, Адана, Мерсін та Мугла.

Новини світу: яка ситуація в Туреччині та чи варто українцям скасовувати тури до курортних регіонів

Новини світу: яка ситуація в Туреччині та чи варто українцям скасовувати тури до курортних регіонів
Наступна публікація