Карантин через коронавірус посприяв очищенню повітря над Китаєм - NASA

Дата публікації
Перегляди
5821
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Карантин через коронавірус посприяв очищенню повітря над Китаєм - NASA

Фото: AFP

Дослідники зафіксували зниження забруднення спочатку над Уханем, а потім і по всій країні.

Працівники американського космічного агентства NASA поділилися цікавим дослідженням на тлі коронавірусу, йдеться в ТСН.12.00.

Порівнявши світлини провінції Хубей, звідки почала ширитися хвороба, з’ясували - забруднення повітря над цими територіями майже зникло з початку карантину. 

На супутникових знімках, які були оприлюдненні, видно падіння рівня діоксиду азоту (NO2) - отруйного газу, що виділяється транспортними засобами, електростанціями і промисловими об'єктами. Зниження шкідливих викидів в атмосферу спочатку стало помітно над Уханем, а потім поширилося у всій країні.

Разом з цим до заходів перестороги вдаються і в Європі - паризький Лувр призупиняє свою роботу через коронавірус. Працівники музею побоюються нових заражень. Оскільки хвороба  непередбачувана, не можуть назвати дати поновлення роботи. Так само скасовується і паризький книжковий салон, запланований на кінець березня, а в Швейцарії - найбільше у світі женевське автомобільне шоу.

Загалом кількість загиблих від коронавірусу уже перевалила за 3 тисячі. Найбільше смертей залишається у Китаї, утім, хвороба попри все там йде на спад. Чого не скажеш про такі країни, як Іран, Південну Корею та Італію. Загалом же інфікованих у світі майже 90 тисяч. 

Кількість жертв від коронавірусу у світі перевалила за 3 тисячі

Кількість жертв від коронавірусу у світі перевалила за 3 тисячі

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

 

Наступна публікація