Офшорний скандал: влада Панами вилучила у Mossack Fonseca документи та комп'ютери

В компанії були проведені обшуки.

У п'ятницю, 8 квітня, правоохоронцями були проведені обшуки в головному офісі панамської компанії Mossack Fonseca. Про це повідомляє Reuters.

За словами речника генеральної прокуратури Сальвадора Дугласа Менендеса, обшуки були проведені з метою перевірки діяльності компанії на прозорість в юридичному, фінансовому та бухгалтерському аспектах.

За результатами обшуку панамські правоохоронці вилучили у компанії, яка днями опублікувала компромат про володіння світових лідерів, відомих особистостей, бізнесменів і політиків офшорними фірмами, внутрішні документи та обладнання.

За оцінками Менендеса, на цей момент влада більше не може зробити стосовно Mossack Fonseca ніяких дій: "Все, що ми можемо зробити, на цей момент - вже сталося", - наводить Reuters слова чиновника.

Повідомляється, що під час обшуку в компанії вилучили 20 комп'ютерів, також були допитані, але не затримані семеро співробітників Mossack Fonseca.

ВідеоСША можуть розширити санкції проти Росії через офшорний скандал

Нагадаємо, із компанії Mossack Fonseca "витекли" документи, які стали основою для гучного міжнародного журналістського розслідування про іменитих власників великих офшорів. Ці документи виявилися в розпорядженні німецької газети Süddeutsche Zeitung, яка передала їх Міжнародному консорціуму журналістських розслідувань (ICIJ) і Центру із дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP).

Зараз з 20 причетних українців опубліковані матеріали про трьох - президента Петра Порошенка, екс-прем'єра Павла Лазаренка і підприємця Мохаммеда Захуре - британського бізнесмена пакистанського походження, який живе і веде бізнес в Україні.

PanamaPapers

Сам Порошенко запевнив, що не виходив за межі правового поля. Він заявив, що є першою посадовою особою в Україні, яка серйозно ставиться до декларування своїх статків й сплати податків. Він наголосив, що передав управління своїми активами до інших компаній. 

Водночас юридична фірма "Авеллум", яку Порошенко уповноважив підготувати його частку у "Roshen" для продажу бізнесу, заявила, що на сьогодні договір про створення blind trust було підписано.  Пізніше фіскальна служба також  не побачила порушень у відкритті Порошенком офшорів.

ВідеоЧасткою Порошенка в корпорації Roshen справді управляє родина Ротшильдів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: