Президентська рада Росії рекомендувала скасувати вирок Ходорковському

Дата публікації
Перегляди
1170
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Президентська рада Росії рекомендувала скасувати вирок Ходорковському

Перед виборами в Росії Ходорковського можуть відпустити на волю? / Фото: AFP

Слідчому комітету РФ порадили переглянути "другу справу ЮКОСа" і скасувати вирок знаменитому в'язню.

Рада при президенті РФ з прав людини рекомендувала Генпрокуратурі скасувати вирок Михайлу Ходорковському в другій справі ЮКОСа.

Рекомендація Ради заснована на результатах незалежної наукової експертизи кримінальної справи проти Ходорковського і Платона Лебедєва.

Слідчому комітету Росії експерти запропонували вивчити підстави для перегляду кримінальної справи "з метою скасування вироку" у зв'язку з "фундаментальними порушеннями, що свідчать про судову помилку".

Адвокат засудженого бізнесмена Вадим Клювгант після оприлюднення документу вже заявив, що "більше немає можливості у політичних діячів, зокрема і найвищих, відмахуватися і брехати у справі ЮКОСа".

За його словами, ті рекомендації, які були озвучені президентською Радою - це "вирок розправі над Ходорковським і Лебедєвим".

Нагадаємо, в 2011-му минуло рівно вісім років, як Михайло Ходорковський перебуває за ґратами.

Наприкінці грудня 2010 року Хамовнічеський суд Москви засудив Михайла Ходорковського і Платона Лебедєва ще до 14 років колонії, визнавши їх винними в розкраданні 200 мільйонів тонн нафти і відмиванні виручки від її продажу. Пізніше суд пом'якшив покарання на один рік.

Зараз Ходорковський відбуває термін у другій справі в колонії карельського міста Сегежа. У проханні про умовно-дострокове звільнення йому відмовили.

Західні журналісти у своїх матеріалах називають Ходорковського "найзнаменитішим російським дисидентом". Міжнародна правозахисна організація Amnesty International визнала його в'язнем совісті.

Читайте також:

Ходорковський: Росія близька до національного самогубства

Ходорковський пригрозив Кремлю "арабським сценарієм"

Ходорковського і Лебедєва визнали в'язнями совісті

Оприлюднено перекреслений документ з більш м'яким вироком Ходорковському

Наступна публікація