Суд визнав незаконним продовження арешту Ходорковському і Лебедєву

Суд задовольнив скаргу захисників Ходорковського і Лебедєва і скасував продовження терміну арешту.

Верховний суд РФ скасував рішення про останнє продовження терміну арешту екс-главі НК "ЮКОС" Михайлу Ходорковському і колишньому керівнику МФО "МЕНАТЕП" Платону Лебедєву, що передує винесенню ним другого вироку.

Суд, таким чином, задовольнив скаргу захисників фігурантів.

Верховний суд скасував відразу кілька постанов нижчих інстанцій: Хамовнічного суду, касаційної колегії Мосміськсуду та президії Мосміськсуду.

Утримання Ходорковського і Лебедєва в період з 17 серпня до 17 листопада минулого року під вартою визнано незаконним. Фактично Верховний суд РФ підтвердив доводи адвокатів фігурантів про те, що, згідно з чинним законодавством, підстав продовжувати їм арешт не було.

З ухвалою рішення про продовження терміну, глава ЮКОСа звернувся з відкритим листом на адресу голови Верховного суду РФ В'ячеслава Лебедєва.

У листі Ходорковський оголосив про безстрокове голодування у зв'язку з продовженням його утримання під вартою до 17 серпня 2010р. Бізнесмен заявив тоді, що рішення суду про зміну термінів арешту незаконно.

Нагадаємо, в травні 2005 року Ходорковський і колишній керівник МФО "МЕНАТЕП" Платон Лебедєв були визнані винними за шістьма статтями Кримінального кодексу РФ і засуджені до дев'яти років позбавлення волі. Пізніше термін покарання був скорочений до восьми років, після чого співвласники ЮКОСа були етаповані для виконання вироку в колонії: Ходорковський - в Краснокаменськ Читинської області, Лебедєв - в селище Харп Ямало-Ненецького АТ.

Другу кримінальну справу за звинуваченням у розкраданні 350 млн тонн нафти було порушено в 2006р. У 2009р. колишні керівники ЮКОСу перевезені до Москви на судовий процес і відтоді знаходяться у столичному СІЗО.

Згідно з вердиктом від 30 грудня 2010р., Хамовнічеський суд Москви засудив Ходорковського і Лебедєва до 14 років позбавлення волі.

Термін відбування покарання для Ходорковського вважається з 25 жовтня 2003р., для Лебедєва - з 2 червня 2003р. Таким чином, Ходорковський і Лебедєв вийдуть на волюв 2017р.

Читайте також:

Ходорковський порівняв "юриста Путіна" з "бандитом Сталіним"

Ходорковський розповів про доходи, звинуваченнях у вбивстві і розваги у в'язниці

Син Ходорковського: Путін тримає батька за ґратами, бо боїться його

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: