Республіка Комі оголосила Жириновського персоною нон ґрата

Республіка Комі оголосила Жириновського персоною нон ґрата

Володимир Жириновський

Лідер ЛДПР Володимир Жириновський образив народ комі і тепер його відмовився визнавати цілий регіон Росії.

Глава республіки Комі В'ячеслав Гайзер оголосив скандального лідера ЛДПР Володимира Жириновського персоною нон ґрата в регіоні, поки той не вибачиться перед його мешканцями за свої висловлювання.

Таким чином глава Комі відреагував на слова політика про те, що ніхто не помітив зникнення Комі-Перм'яцького автономного округу, пише "КоммерсантЪ".

На теледебатах 7 листопада лідер ЛДПР закликав відмовитися від національного адміністративного поділу в РФ і перейти до територіального.

"Прибрали у нас шість національних регіонів, що, стало гірше? Хто-небудь згадав Комі-Перм'яцький автономний округ? Пермський край! Там добре і росіянам, і комі!", - заявив він і додав, що "ніколи не бачив в Комі" представників народу комі.

"Куди не приїду, скрізь росіяни, навіть у Сиктивкарі, столиці Комі, - росіяни, а комі в меншості", - сказав він.

В'ячеслав Гайзер та представники національно-культурних автономій Комі висловили обурення з приводу виступу Жириновського.

"Відтепер Жириновський для виконавчої влади Комі - персона нон ґрата, доки не вибачиться перед республікою і перед людьми, які тут живуть", - заявив він.

Своє рішення Гайзер пояснив тим, що "вбивати клин між російським народом і комі - дурість вищого порядку або політична провокація, яка межує з екстремізмом, що ще гірше, адже ця провокація - популістський передвиборчий хід".

"Не Жириновський будував цю багатонаціональну країну, не йому і намагатися її зруйнувати", – наголосив він.

До речі, на початку 2011 року Жириновський образив кавказців. Його слова про те, що "кавказці не вміють і не хочуть працювати, не вчаться", що "вони все захопили" викликали різку відсіч північнокавказьких республік. Чечня, Дагестан, Інгушетія зажадали змістити його з посади віце-спікера Держдуми, а діяльність на території Росії партії ліберал-демократів заборонити.

Володимир Жириновський відомий і своїми радикальними і скандальними заявами щодо України. Так, після укладання у квітні в Харкові "газової угоди" між Києвом та Москвою він говорив, що РФ не повинна була надавати українській стороні знижки на газ, тому що "України як держави ніколи не було".

Читайте також:

Жириновський відрікся від свого афоризму "дати кожній бабі по мужику"

Жириновський: приєднання Західної України до СРСР було помилкою

Жириновський зажадав заборонити львів'янам в'їзд у Росію

Жириновський: через 5 років Україна стане федеральним округом Росії

Повʼязані теми:

Наступна публікація