Жириновський: приєднання Західної України до СРСР було помилкою

Жириновський: приєднання Західної України до СРСР було помилкою

Володимир Жириновський назвав населення Львова "змордованим", а приєднання Західної України до УРСР - помилкою.

Віце-спікер Державної думи Росії, лідер ЛДПР Володимир Жириновський вважає помилкою приєднання Західної України до Радянської України в 1939 році.

"Створили матрьошку – союз національних держав, і це буде ще довго відгукуватиметься нам. Не можна було створювати ці держави. Ми збільшили територію України, яка від нас пішла", - сказав він.

Жириновський додав, що не мало бути "ніякої України, ніякої Білорусі, Казахстану, Грузії, мала бути єдина територія".

Під час обговорення спеціальної заяви Держдуми РФ у зв'язку з подіями у Львові під час святкування Дня Перемоги 9 травня Жириновський зазначив:

"Чому це відбулося в Львові? Адже в цих безладах брали участь люди, яким, у середньому, 20 років. Вони виросли в Західній Україні і взагалі нічого не знають, що у нас була свята війна. Їм вбили в голову в нових підручниках, і вони не винні в цьому. Для них ми – окупанти", - визнав він.

Водночас політик зауважив: "коли ми виселяли із Західної України, ми що, не розуміли, що створюємо? Вони всі пішли в німецьку поліцію. Потім НКВС у 1945 році почала їх за це карати – там все населення було до нас вороже налаштоване...батьків, синів - у в'язницю після 45-го".

"Що ви від них (від жителів Західної України – прим. ред.) хочете? Їх поляки трамбували, ми їх трамбували, а сьогодні ми хочемо, щоб вони всіх вітали. Це змордоване населення. Їх мордували австрійці, поляки, а росіяни цього не робили, однак оскільки наша армія проходила через ці населені пункти, вони починають це згадувати як якісь заходи", - резюмував Жириновський.

Нагадаємо, на День Перемоги у Львові сталася низка масових сутичок між членами ВО "Свобода" та представниками партій КПУ, "Батьківщина", "Русское единство" і ветеранами, в яких постраждали 14 людей.

А у російських дипломатів дорогою до Пагорба Слави у Львові відібрали й розтоптали вінок, який генконсул Росії Олег Астахов збирався покласти на військовому цвинтарі.

Держдума Росії закликала українську владу вжити заходів щодо організаторів провокацій у Львові, назвавши це "екстремістськими проявами".

"Депутати Державної Думи вважають, що організатори й учасники блюзнірських провокацій у Львові повинні бути негайно покарані відповідно до законодавства України", - йдеться в документі.

Читайте також:

Держдума вимагає покарати організаторів "блюзнірських провокацій" у Львові

Генконсул РФ: у Львові "відморозки" витерли ноги об Росію

Очевидці: бійку у Львові спровокували вигуками "Хохлы - параша" і "Смерть Галичине"

Україна порадила Росії не втручатись у львівські "розборки"

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів