Сьогодні у Польщі розглянуть питання відносин з Україною

Дата публікації
Перегляди
1510
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Сьогодні у Польщі розглянуть питання відносин з Україною

Фото: Reporters Without Borders

Деякі депутати не бажають погіршення ситуації з Україною.

Сьогодні, 9 листопада, польський уряд подасть до парламенту звіт про відносини Польщі з найближчими сусідами, серед яких і Україна, пише Польське радіо.

Зазначається, що йтиметься про відносини Польщі з Україною, Німеччиною, Литвою та Білоруссю в контексті найновіших рішень та поглядів представників польського уряду.

Водночас депутат опозиційної партії "Громадянська платформа" Славомір Нітрас хоче окремо зупинитися на обговоренні україно-польських відносин у історичних питаннях. Це стосується Волинської трагедії 1943-45 року та свіжого висловлювання міністра закордонних справ Вітольда Ващиковського про те, що він ще подумає, чи варто рекомендувати президенту здійснювати в грудні візит до України.

За словами депутата, такі висловлювання впливають на погіршення відносин між обома країнами та навіть "можуть покласти край можливості увіковічення та пошуку Польщею місць пам’яті в Україні".

"Це не допомагає ані нам, ані Україні, і лише погіршує наші відносини. Польщі, Україні, Центрально-Східній Європі потрібна співпраця, стабільність, передбачуваність, взаєморозуміння, щоб спільно вирішувати проблеми, зокрема історичні, важкі, " - зазначив Нітрас.

Нагадаємо, раніше глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський зазначив, що його країна ніколи не погодиться зрівняти УПА і Армію Крайову, чого постійно прагне українська сторона. Оскільки під час військових дій трапляється різне, однак УПА намагалася знащити польське населення. 

Ще раніше влада Польщі повідомила про бажання запустити процедуру, яка б унеможливила в'їзд до країни людям, які сповідують антипольські погляди.

А на Могилі Невідомого солдата у Варшаві було встановлено нові пам'ятні таблички, присвячені воякам, які "захищали місцеву польську громаду від українських націоналістів з ОУН та УПА". 

Польща майже у півтора раза збільшить кількість робочих віз для українців

Польща майже у півтора раза збільшить кількість робочих віз для українців

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1510
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація