У Польщі затримали 19 посібників норвезького терориста

У Польщі затримали 19 посібників норвезького терориста

Жертвами Брейвіка в Норвегії стали 77 людей

Масові обшуки та арешти пройшли в Польщі в рамках кампанії, розгорнутої після подвійного теракту в Норвегії у липні цього року.

У Польщі заарештували 19 людей, яких підозрюють у виготовленні бомб. Арешти пройшли по всій країні в рамках кампанії, яка була розгорнута після теракту, влаштованого норвежцем Андерсом Брейвіком в Осло.

Під час спецоперації обшуки провели в більш ніж 100 будинках, у яких були виявлені значні запаси вибухівки та хімікатів для її виробництва.

Як повідомляється, арешти - логічне завершення розслідування справ про незаконне виробництво та обіг вибухових речовин і пристроїв.

На думку слідства, хтось із заарештованих може бути причетний до подвійного теракту в Норвегії. За однією з версій, норвезькому стрілку могли допомогти порадами з виготовлення бомб.

У своєму розслідуванні правоохоронні органи спиралися на записи в так званому маніфесті Брейвіка, де згадувалися іноземні знайомі, що допомагали йому при підготовці теракту.

Нагадаємо, 32-річний норвежець Андерс Брейвік 22 липня здійснив подвійний теракт в Норвегії, який став найкривавішим в історії країни і шокував усю Європу.

Спочатку він організував вибух замінованого автомобіля в урядовому кварталі Осло, а за кілька годин влаштував бійню на острові Утойя в молодіжному таборі правлячої Норвезької робочої партії. Його жертвами стали загалом 77 людей, багато з яких – підлітки до 20 років.

Як пізніше розповів Брейвік, він керувався "ідейними" мотивами: масове вбивство, за його задумом, мало привернути увагу суспільства до проблеми нелегальних мігрантів і необхідності боротьби з "ісламізацією Європи".

Читайте також:

Вбивця 77 людей у Норвегії шкодує, що випадково убив мишку

До уряду Латвії увійшли націоналісти, яких підтримував Брейвік

Терорист Брейвік заявив, що в Європі діють 80 осередків його однодумців - "мучеників"

Перед масовим вбивством підлітків у Норвегії Брейвік вживав наркотики

Жертви подвійного теракту в Норвегії

Жертви подвійного теракту в Норвегії

Повʼязані теми:

Наступна публікація