У Сербії парламент ухвалив закон про захист кирилиці

У Сербії парламент ухвалив закон про захист кирилиці

Getty Images

Аналогічний закон ухвалили у парламенті Республіки Сербської (федеративної складової Боснії і Герцеговини).

Народна скупщина (парламент) Сербії ухвалила закон "Про вживання сербської мови в суспільному житті і про захист і збереження кириличного письма".

Про це інформує РТРС і Klix.

Закон зобов’язує державні підприємства, ЗМІ та телебачення використовувати кирилицю. Приватні компанії, які переведуть діловодство на кирилицю, отримають податкові пільги.

Аналогічний закон ухвалили у парламенті Республіки Сербської (федеративної складової Боснії і Герцеговини) за ініціативи президента Мілорада Додіка, відомого своїми проросійськими поглядами. Боснійці вже заявили, що цей закон їх дискримінує. Документ планують відправити на розгляд Конституційного Суду РС.

Зазначимо, що у Сербії використовують і кириличний, і латинський алфавіти. Згідно з дослідженням 2014 року — 47% населення Сербії використовують латиницю, і 36% — кирилицю.

Нагадаємо, секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що Україні слід з кирилиці перейти на латиницю. Ця пропозиція викликала широку дискусію у суспільстві.

Читайте також:

  • Міністр культури й інформаційної політики Олександр Ткаченко та мовний омбудсмен Тарас Кремінь прокоментували ініціативу секретаря РНБО Олексія Данілова про перехід на латиницю.
  • Ткаченко переконаний, що всім українцям "спочатку нам треба добре вивчити українську мову", а вже потім говорити про латиницю.
  • Мовний омбудсман Тарас Кремінь вважає, що перехід на латиницю є маловиправданим.
  • Голова ВР Дмитро Разумков наголосив, що в країні є своя українська мова, яка має залишатися єдиною державною, українські літери, своя абетка. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація