Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Сирії зафіксували першу смерть від коронавірусу

У Сирії зафіксували першу смерть від коронавірусу

Країна схильна до високого ризику спалаху хвороби.

У неділю, 29 березня, міністерство охорони здоров'я Сирії заявило, про першу смерть від нової коронавірусної інфекції.

Про це повідомляє France24.

Зазначається, що першою жертвою вірусу COVID-19 у країні стала жінка, яка померла дорогою до лікарні. У померлої була діагностована коронавірусна інфекція.

Сирія також заявила, що кількість підтверджених випадків зросла до дев'яти з п'яти, але медики і свідки кажуть, що їх набагато більше. Чиновники заперечують приховування поширення вірусу, але ввели суворі заходи по його локалізації, серед яких загальнонаціональна нічна комендантська година.

В ООН вважають, що країна схильна до високого ризику спалаху хвороби через слабку систему охорони здоров'я, яка була зруйнована дев'ятирічної війною і відсутність достатнього обладнання для виявлення вірусу.

Нині закриття підприємств, шкіл, університетів, мечетей і більшості урядових установ, а також громадського транспорту, викликали страх серед втомлених від війни сирійців. У деяких містах країни спостерігається зростання цін і брак продуктів.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Залиште свій коментар

Вибір редакції