Які документи потрібні для працевлаштування в країнах Європи

Дата публікації
Перегляди
3858
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Viber
Які документи потрібні для працевлаштування в країнах Європи

працевлаштування в Європі / Фото: Associated Press

Країни Євросоюзу спростили для українців правила в'їзду та перебування в країнах Європи. Статус тимчасового захисту, які там отримують наші громадяни, надає їм доступ до легального працевлаштування. За спрощеними правилами українці можуть в’їхати до Великої Британії, Ізраїлю, Ірландії, ОАЕ та Японії. Які особливості реєстраціЇ, які потрібні документи для того, щоб працювати в цих країнах - в матеріалі ТСН.ua

Які особливості реєстрації у різних країнах Європи, як отримати дозвіл на роботу, розповіли експерти  OLX.

Польща

Близько 400 тис. українців отримали в Польщі  PESEL (польський ідентифікаційний номер) та можуть легально працювати. Реєстрація проходить під час в’їзду на прикордонному пункті Польщі або в місцевій адміністрації вже після прибуття. Перебувати в країні можна до 18 місяців. Працевлаштування максимально спрощене - без додаткових документів.

Чехія

На початку травня тут зареєстровано 320 тис. переселенців з України. Від 21 березня українці можуть працювати у Чехії без отримання дозволу.  А українці з шенгенською, сезонною або спеціальною робочою візою, термін дії якої закінчується менше ніж через 14 днів, можуть подати заявку на отримання спеціальної довгострокової візи.

Німеччина

Кількість переселенців з України у травні досягла 280 тис. осіб. Для реєстрації особи, які не мають візи на короткочасне перебування, можуть отримати посвідку на проживання протягом 90 днів після прибуття. Щоб отримати таку посвідку, потрібно подати відповідну заяву в іноземне представництво за місцем проживання. Документ дозволяє перебувати в країні впродовж одного року з можливістю подовження ще на 2 роки. Цей документ також надає право на допомогу Агенції з працевлаштування.

Ізраїль

В Ізраїлі немає спрощеної процедури приймання українців, тому великої кількості українців після початку військової агресії Росії не спостерігається. Непросто тут і влаштуватися на роботу, для цього потрібна робоча віза. Її власники мають право запросити до країни членів своїх сімей, які можуть перебувати в Ізраїлі до 90 днів у статусі туристів.

Велика Британія

Оскільки Велика Британія не є членом Євросоюзу, Директива ЄС на неї не поширюється. Для в'їзду до країни потрібно мати родичів всередині ВеликоїБританії та заздалегідь отримати візу. Без візи та з можливістю працевлаштування потрапити до країни можна, якщо переселенець знайде спонсора-резидента країни, який зголоситься безкоштовно надати українцю житло на 6 місяців.

Читайте також:

Відкрити рахунок, переказати гроші - що пропонують українцям закордонні банки

Українці можуть не обмінювати водійські посвідчення в Польщі до кінця 2022 року

У Польщі від 12 травня перевірятимуть водіїв та призначатимуть штрафи: кого це стосується

Повʼязані теми:

Наступна публікація