Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Захід перестав боятися РФ, бо вона втратила довіру - член ради НАТО

За його словами, прикладом превентивної війни стали події в Грузії та Україні.

Росії не вдалося налякати ні НАТО, ні Євросоюз, ні західні країни своїм тиском, тим паче, що країна втратила довіру, оскільки показала свою зневагу до міжнародного права, зробила превентивну війну інструментом своєї політики.

Про це в інтерв'ю RFI сказав екс-міністр оборони Польщі, діючий учасник Північноатлантичної ради НАТО Януш Онишкевич, - пише Укрінформ.

«Навіть президент Путін вже починає розуміти, що ні НАТО, ні Євросоюз, ні західні країни не можна просто налякати тиском, отримати поступки... Проблема в наших відносинах з Росією така, що, по-перше, взагалі немає ніякої довіри з нашого боку. Росія просто показала, що не вважає міжнародне право обов'язковим до виконання, показала, що превентивна війна - це можливо, це знаходиться серед інструментів російської політики», - сказав Онишкевич.

За його словами, прикладом превентивної війни стали події в Грузії та Україні.

«Ми вже мали приклад превентивної війни 2008 року в Грузії. Коли була ця війна, всі дивилися на те, що відбувається в Південній Осетії, але ніхто не дивився на те, що відбувається в Абхазії», - сказав Онишкевич.

На його думку, ситуація з Абхазією була «зовсім іншою справою», оскільки там нічого не відбувалося.

«Росіяни говорили: „нічого не відбувалося, але могло відбуватися“, „якщо щось небезпечне може відбуватися, то ми маємо право на інтервенцію“. Ось це дуже небезпечна концепція. І те ж саме сталося потім у Криму», - упевнений Онишкевич.

Він також упевнений, що Захід не послабить свої позиції через погрози Кремля.

«Загрози, або давайте зробимо вигляд, що все пройшло і повернемося до просто бізнесу з Заходом. Але так не вийде, ми не можемо дозволити собі колишні помилки», — заявив політик.

Нагадаємо, у минулі вихідні проурядові війська Сирії, підтримувані Росією, почали новий наступ на території Східна Гута в околицях Дамаска. Метою сирійської влади стало місто Дума. 7 квітня одразу кілька правозахисних організацій, що працюють в регіоні, в тому числі й волонтерський рух "Білі каски", заявили, що в регіоні відбулася хімічна атака.

8 квітня президент США Дональд Трамп, коментуючи останній випадок застосування хімічної зброї в Сирії, безпосередньо звинуватив президента РФ Володимира Путіна і владу Ірану в прямій підтримці "звіра Асада" і пообіцяв, що за це "доведеться заплатити велику ціну".

 

 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції