В Швеції знайшли фалос епохи мезоліту

Під час розкопок у Скандинавії, археологи знайшли предмет, що своєю формою нагадує чоловічий фалос. Проте вчені ще не впевнені, що це є насправді.

Фалос епохи мезоліту / Фото: LiveScience
Під час розкопок у Швеції був виявлений вирізаний з оленячого рогу об'єкт, який нагадує чоловічий фалос. Цей об'єкт має близько 10,5 см в довжину і 2 см в діаметрі.

Втім, учені поки не впевнені, що це таке насправді. "Для вас і для мене це фалосообразний предмет, але я не можу поручитися за те, що люди кам'яного століття думали так само", - говорить керівник розкопок Еран Грубер.

Інший шведський археолог, Мартін Рундквіст, дивиться на речі простіше: "Без сумніву, будь-яка людина, що жила у той час, вловила б статеву схожість настільки ж легко, як ми робимо це сьогодні".

Вчені зазначають, що різьба по кістці була виявлена на мезолітичній стоянці в муніципалітеті Мотала, яка багата артефактами і датується 6 000-4 000 рр. до н.е. Унікальні особливості місцевого клімату дозволили кістяним виробам дожити до нашого часу.

"Це органіка, ось чим знахідка чудова в першу чергу. Органічні матеріали при розкопках мезолітичних поселень не попадаються практично ніколи. Але ці артефакти лежали в донних відкладах і глинистих шарах, що і дозволило їм зберегтися", - пояснює Еран Грубер.

Проте, існує аргумент на користь того, що це ніякий не "фалос": нічого подібного при розкопках у Скандинавії ще не траплялося, а з родючістю, судячи з археологічних знахідок, у епоху мезоліту на півночі Європи асоціювалися жіночі статеві ознаки, а не чоловічі.

Тільки в 2005 році в Німеччині було знайдено схожий предмет, його вік оцінюється в 28 тисяч років, і призначення залишається предметом дискусій.

Читайте также:

Боснієць "розлютив інопланетян": його будинок засипало метеоритами

У Британії хижі птахи захищають школярів від голодних чайок

У США банк сперми пропонує схожих на знаменитостей донорів

Повʼязані теми:

Наступна публікація