Перейти до змісту
28 листопада в Україні вшановують пам'ять жертв голодоморів: програма заходів
  • Кількість коментарів 1
  • Кількість переглядів 1542

ТСН.ua пропонує ознайомитися із програмою заходів із вшанування пам'яті жертв Голодоморів у Києві, Харкові, Одесі, Львові, Вінниці та Чернівцях.

28 листопада в Україні вшановують жертв голодоморів. Пам'ятні заходи традиційно відбуваються в четверту суботу листопада.

О 16:00 відбудеться акція “Запали свічку пам'яті”, до якої може долучитися кожен українець: запаліть свічки та залиште їх на підвіконні в пам'ять про мільйони замучених голодом співвітчизників.

Численні заходи вшанування пам'яті жертв голодоморів впродовж дня відбудуться у столиці та інших українських містах. Більше - у матеріалі ТСН.ua.

Київ

Сьогодні у столиці приспустять державні прапори та обмежать проведення розважальних заходів. На території Національного музею "Меморіал жертв Голодомору", біля Пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років на Михайлівській площі та в інших пам’ятних місцях відбудуться скорботні молитви, церемонії покладання квітів і встановлення лампадок.

В онлайн-форматі та соціальних мережах триватимуть інформаційні, просвітницькі та інші тематичні заходи під загальним гаслом "Збережи пам’ять. Збережи правду", підготованих Національним музеєм Голодомору-геноциду.

До 6 грудня в Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки для дорослих м. Київ організовано книжкову виставку "Трагедія незнищенної волі".

Також в онлайн-форматі на сайті Державного архіву м. Києва можна ознайомитись із архівними документами "До роковин вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні". 

Відео У київському музеї архітектури та побуту вшанували пам'ять жертв голодомору

Вшанування жертв голодомору. У музеї архітектури та побуту у Києві провели поминальне богослужіння у перевезеній із Чернігівської області церкві Миколая. Це новий експонат комплексу. Перша молитва у цьому стародавньому храмі - за заморених голодом у 1932-1933 роках минулого століття українців. У церкві виклали хрест із лампадок - так музей долучився до акції "Запали свічку пам'яті", яка завтра пройде по всій Україні.    

У київському музеї архітектури та побуту вшанували пам'ять жертв голодомору

Харків

За інформацією KHARKIV Today, вшанувати пам'ять жертв голодоморів у Харкові планують на Меморіальному комплексі пам'яті жертв Голодомору в Україні (Харківська кільцева дорога) (о 12:00), у Молодіжному парку біля Пам'ятного хреста жертвам Голодомору (о 13:00), у Меморіальному парку пам'яті (о 14:00) та на площі Свободи (о 16:00).

О 14:00 "Національний Корпус" запрошує відвідати Перший націоналістичний хаб для перегляду документального фільму, після якого відбудеться організований виїзд до меморіалу для покладання квітів. 

Відео Розсекречені архіви: у  Національний музей Голодомору-геноциду передали 2 кримінальні провадження

Розсекречені архіви - 2 кримінальні провадження 1932-1933 років передало МВС України Національному музею Голодомору-геноциду. Ці документи свідчать, що комуністи свідомо оббирали селян і прирікали їх на штучний голод задля покори. Обидві справи стосуються Херсонської області та злочинів тоталітарного сталінського режиму. Одна - відкрита за так званим "законом про 5 колосків". Селянина та його родину заслали в табори на 10 років за принесену з колгоспного поля жменю зерна. Інше кримінальне провадження - про людожерство. Факти божевілля через голод були непоодинокими.

Розсекречені архіви: у  Національний музей Голодомору-геноциду передали 2 кримінальні провадження

Одеса

О 10:00 на Лідерсівському бульварі в Одесі відбудеться ритуал покладання квітів та композицій із житніх і пшеничних колосків до пам’ятного знака жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні, а також хвилина мовчання.

У храмах міста проведуть панахиди за жертвами голодоморів 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 років в Україні.

Окрім того, заходи відповідної тематики відбудуться у закладах дошкільної, позашкільної і загальної середньої освіти, а також у бібліотеках міста.

Львів

У Львові 28 листопада о 16:00 на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку представники влади, громадськість та духовенство проведуть спільну молитву та згадають пам’ять загиблих хвилиною мовчання. Опісля – запалять свічки і лампадки на площі.

Окрім того, о 12:00 навпроти входу до Львівської міської ради (пл. Ринок, 1) відбудеться відкриття виставки графіки Вадима Молчанова "Трагедія Голодомору 1932−1933 років", яка складатиметься з 12 робіт художника. За словами Молчанова, сюжети графічних творів здебільшого навіяні його бабусею, котра пережила Голодомор.

Відео Колоски і перформанс: у Києві, Львові та Харкові відбулись акції вшанування жертв голодомору

Хвилина мовчання, колоски і перформанс. Одночасно в трьох містах - Києві, Львові та Харкові - біля дипломатичних установ Російської Федерації відбулись акції вшанування жертв голодомору. Їх організувало об`єднання добровольців, щоби нагадати, хто винен у смертях мільйонів українців. Як це було у Львові – у прямому включенні.

Колоски і перформанс: у Києві, Львові та Харкові відбулись акції вшанування жертв голодомору

Вінниця 

У Вінниці о 18:00 на площі біля центрального універмагу відбудеться акція "Запали свічку пам'яті". Окрім того, о 14:00 “Центр історії Вінниці” спільно з “Інститутом дослідження Голодомору” влаштують онлайн-розмову про Голодомор на Вінниччині.

Говоритимуть про передумови та особливості здійснення Голодомору-геноциду на Поділлі; механізм реалізації геноцидної політики на місцевому рівні; реакції та поведінка влади і населення в умовах Голодомору 1932-1933 рр.; діяльність Інституту дослідження Голодомору – першої державної інституції, що системно займається дослідженням Голодомору-геноциду 1932-1933 рр.: напрями досліджень та наукові заходи, робота з джерельними базами тощо; масовий збір Національним Музеєм Голодомору-геноциду свідчень, реліквій, світлин родин, яких не оминув Голодомор 1932-1933 рр. 

Відео Цінний експонат: до Музею голодомору передали зошит зі спогадами самовидця про геноцид 1932-1933 років

Колекцію Музею голодомору поповнили цінним експонатом. Це зошит зі спогадами самовидця про геноцид 1932-1933 років. Автор рукопису - Лаврін Нечипоренко - учитель фізики, який записував свої згадки про страшні події, що відбувалися у Житомирській області. І разом зі своїм товаришем-дисидентом Іваном Коваленком планували видати твір. Однак, останнього в 1970-х заарештували та запроторили до концтаборів за виготовлення та поширення антирадянських матеріалів. Сам же рукопис відібрали і довгий час тримали в архівах КДБ. Тепер цей експонат стане основою нової експозиції Музею голодомору.

Цінний експонат: до Музею голодомору передали зошит зі спогадами самовидця про геноцид 1932-1933 років

Чернівці

28 листопада о 12:00 біля монумента присвяченого жертвам Голодомору та політичних репресій, який знаходиться на розі вул. Руської та Т.Шевченка, відбудеться молебень пам’яті, покладання квітів,тематичних композицій та запалення лампадок.

Зазначимо, що до збереження пам’яті та правди про Голодомор може приєднатися кожен:

  • о 16:00 приєднайтеся до акції "Запали свічку пам'яті";
  • запишіть свідчення від родичів-очевидців Голодомору та передайте їх до музею (місцевого, краєзнавчого чи Національного музею Голодомору-геноциду);
  • віднайдіть старі світлини рідних людей;
  • передайте до музею артефакти 1920-1930-х років (сорочки, рушники, предмети побуту, тощо). 

Відео Хвилина мовчання, колоски та вогники: Україна запалює свічки на згадку про жертв голодомору

Хвилина мовчання, колоски і перформанс. Одночасно в трьох містах - Києві, Львові та Харкові - біля дипломатичних установ Російської Федерації відбулись акції вшанування жертв голодомору. Їх організувало об`єднання добровольців, щоби нагадати, хто винен у смертях мільйонів українців.

Хвилина мовчання, колоски та вогники: Україна запалює свічки на згадку про жертв голодомору