30 грудня — яке церковне свято у православному календарі

Автор
Тетяна МележикТетяна Мележик
Дата публікації
Перегляди
20к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
30 грудня — яке церковне свято у православному календарі

Церковне свято 30 грудня / Фото: pixabay.com

Яке сьогодні свято в церковному календарі і кому моляться віряни — читайте в матеріалі ТСН.ua.

Сьогодні, 30 грудня, в православному календарі — день пам’яті пророка Даниїла. Він був спадкоємцем знатного іудейського роду, а Церква зараховує його до переліку "великих" пророків. В підлітковому віці Даниїл потрапив до полону у Вавилоні разом із трьома іншими пророками — Азарієм, Ананієм та Місаїлом. У Вавилоні він отримав халдейську освіту та навіть служив при дворі.

За біблійними переказами, Даниїл отримав від Бога дар бачити віщі сновидіння. За їхньою допомогою він неодноразово пророкував майбутнє вавилонському царю. Одного разу цар наказав виготовити свою золоту статую і поставити її в центрі міста, щоб містяни могли їй молитися. Пророки відмовилися це робити, тому цар наказав кинути їх до розпаленої печі. Однак Бог зберіг житя своїх підданих, а цар увірував в Христа.

Даниїл навіть записав у своїй книзі пришестя Спасителя, розповів, що бачив смерть та руйнування Єрусалима. На його честь наші предки святкували 30 грудня народне свято Данила Зимовказника.

Церковне свято 30 грудня — день пам'яті преподобного Данила Сподвижника

Жив він у X столітті та був відомий тим, що отримав посаду начальника одного з островів в Іспанії. Пізніше він вирішив залишити всі свої мирські справи та відправитися в подорож, щоб побачити всі святі місця. Перебуваючи в Римі, отримав благословення на чернече життя. А в Єрусалимі — схиму на ім'я Стефан. Данила вбили сарацини в Єгипті, коли він відмовився відректися від християнства.

Прикмети 30 грудня

Народні прикмети 30 грудня / Фото: Pexels
  • багато інею на вулицях — через тиждень буде потепління;
  • заметіль цього дня — буде тепле літо з великою кількістю бджіл;
  • в народі вірять, що сни в ніч проти 30 грудня віщі;
  • погода цього дня означає, що такою ж вона буде в травні.

Що сьогодні не можна робити

За народними повір'ями, краще не цілувати цього дня дітей, які сплять. Наші предки вірили, що інакше вони скоро захворіють. Також церква забороняє сваритися, лихословити та ображати інших.

Що можна робити сьогодні

Пророк Даниїл був відомий своїми правдивими прогнозами та баченням майбутнього. Тому дівчата цього дня також намагалися ворожити. Хоча церква і не схвалює таких дій.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Який сьогодні день
Дата публікації
Перегляди
20к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація