Активісти вимагають відставки Луценка та Авакова через вбивство Гандзюк

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Їх звинувачують у саботуванні реформи правоохоронних органів.

Громадські активісти опублікували заяву щодо вбивства активістки та радниці Херсонського міського голови Катерини Гандзюк, у якій висунули вимогу відставки генерального прокурора України Юрія Луценка та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова через "саботаж реформи правоохоронних органів".

Про це йдеться у спільній заяві, яку підписали 73 громадські організації.

"Жорстока розправа над Катериною Гандзюк – це акт залякування усього громадянського суспільства в Україні, активних громадян і громадянок, які у містах, містечках і селах повстають проти десятиліттями вкорінюваної корупції і організованої злочинності. Розслідування нападу на Катерину Гандзюк знову засвідчило очевидну неспроможність правоохоронної системи ефективно розслідувати як цей, так і низку інших нападів на громадських активістів, що сталися в різних регіонах України після Революції гідності", - повідомляють активісти.

Вони нагадали, що лише під тиском громадськості та розголосу поліція кілька разів перекваліфіковувала справу, яку спочатку порушили за статтею "хуліганство". Крім цього, правоохоронці, намагаючись погасити хвилю суспільного обурення, спочатку взагалі затримали випадкову людину.

"Корупція, безкарність і відсутність ефективної реформи поліції та прокуратури є причинами масових переслідувань і нападів на громадських активістів. Поки нападники, організатори і замовники понад сотні нападів на громадських активістів, які мали місце за декілька останніх років, не будуть покарані, жоден активіст не може почувати себе в безпеці", - йдеться у спільній заяві.

Активісти наполягають на проведенні ефективного розслідування вбивства Катерини Гандзюк та на публічному звіті про заходи, вжиті для встановлення і покарання замовників цього страшного злочину, а також на ефективному розслідуванні цього та сотні інших нападів на громадських активістів.

"Ми обурені станом розслідування нападів і вбивств громадських активістів та вимагаємо відправити у відставку керівництво херсонської поліції, яка з самого початку саботувала розслідування нападу на Катерину Гандзюк, а також вимагаємо відставки генерального прокурора України Юрія Луценка і міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, які саботували реформу правоохоронних органів  в Україні", - йдеться у заяві.

Нагадаємо, 31 липня у Херсоні стався напад на активістку Катерину Гандзюк. Нападник чекав жертву біля під'їзду і хлюпнув на дівчину концентрованою сірчаною кислотою. Жінка отримала опіки 30% тіла. 

У вересні сотні активістів зібралися у Києві під Адміністрацією президента на Банковій через ігнорування нападів на активістів. За останній рік сталось близько 50 подібних атак, які, на думку активістів, зовсім не розслідуються, а жодного замовника цих атак досі не встановлено.

Катерина Гандзюк від отриманих опіків померла 4 листопада. Її справу одразу ж перекваліфікували на закінчене умисне вбивство.

ВідеоУчора не стало громадської активістки і борця за справедливість Катерини Гандзюк

Учора вдень не стало громадської активістки та радниці Херсонського міського голови Катерини Гандзюк. Вона була активною учасницею Помаранчевої революції та Євромайдану, боролась із сепаратистськими силами Херсонщини і була однією з тих, завдяки кому Херсон не знає, що таке окупація. Через таку позицію Катю облили сірчаною кислотою. Вона перенесла багато операцій, але організм не витримав такого навантаження і її серце зупинилось. А головне питання "Хто замовив Катю Гандзюк?" і досі залишається без відповіді.

Учора не стало громадської активістки і борця за справедливість Катерини Гандзюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції