Чиновники Міносвіти лобіюють підручники для "своїх" шкіл

Чиновники Міносвіти лобіюють підручники для "своїх" шкіл

Фото: РИА Новости

У той час, як більшість навчальних закладів відчувають гостру нестачу нової навчальної літератури, чиновники допомагають отримати підручники школам, де навчаються їхні діти.

Нинішнього навчального року київська гімназія №191 ім. П.Тичини, в якій навчається дитина одного з керівників освітнього відомства, не отримала достатньої кількості навчальної літератури. Про це пише газета "Дзеркало тижня".

Розгніваний батько надіслав перевірку до столичного управління освіти з метою встановити, чому так сталося і хто в цьому винен. Подейкують, що після цього "наїзду" відомий навчальний заклад отримав удосталь підручників. Але ж далеко не кожній школі випало щастя навчати чад високопосадовців.

У найскрутнішому становищі із забезпеченням навчальною літературою опинилися заклади професійно-технічної освіти. Зважаючи на те, що контингент учнів таких навчальних закладів найменш соціально захищений, це особливо прикро.

За результатами аудиту Рахункової палати України, "заяви про оновлення змісту професійно-технічної освіти шляхом видання сучасних підручників, посібників, навчально-методичної літератури тощо залишилися декларативними". "На 2010 рік у проектних показниках державного замовлення, надісланих до Мінекономіки, видання підручників для ПТНЗ... не передбачено. У результаті таких дій МОН рівень забезпечення ПТНЗ підручниками з профтехциклу станом на 01.09.2010 становив 77% від потреби, а підручниками із загальноосвітніх дисциплін — 67%".

Галузевою цільовою програмою "Підручник для професійно-технічних навчальних закладів" на 2010-2012 рр. передбачено видання 53 найменувань таких підручників. Проте виконання зазначеної програми не підкріплене коштами.

Нагадаємо, у березні 2011 року Дмитро Табачник заявив, що в нових підручниках історії для 11 класу буде відновлено термін "Велика Вітчизняна війна", а інформація про ОУН-УПА буде подаватися об'єктивно.

Читайте також:

У Львові з'явиться підручник з історії з поглибленим вивченням Голодомору та УПА

У Москві видали книгу з історії України як альтернативу "підручникам Ющенка"

Українські школярі вчитимуться за єдиним електронним підручником

В підручниках дозволили цитати бен Ладена та Каддафі, які "пропагують тероризм"

Повʼязані теми:

Наступна публікація