В підручниках дозволили цитати бен Ладена та Каддафі, які "пропагують тероризм"

Генпрокуратура відповіла на звернення віце-спікера ВР щодо цитат "терориста номер один" та лівійського лідера у підручнику для вишів "Глобаліст".

Микола Томенко
УНІАН
Микола Томенко
Цитати "терориста номер один" Усами бен Ладена та лівійського лідера Муаммара Каддафі, які за словами голови Верховної ради Миколи Томенко "можна розглядати як своєрідну пропаганду і виправдання тероризму", залишаться у підручнику для вищих навчальних закладів України.

Як повідомили у прес-службі голови ВР, про це йдеться у відповіді Генпрокуратури на звернення Томенка стосовно відповідності законодавству України окремих фрагментів підручника для вишів "Глобалістика".

У Генпрокуратурі зазначили, що за її дорученням Національним інститутом стратегічних досліджень проведено дослідження висловлювань та цитат, що наводяться у підручнику, у тому числі Муамара Каддафі та Усами бен Ладена та встановлено, що "звернення авторів до проблеми міжнародного тероризму є цілковито обґрунтованим тематикою підручника і відповідає міжнародній практиці викладання у вищих навчальних закладах".

Згідно з висновками науковців, жодних тверджень, які виправдовують або пропагують міжнародний тероризм, у підручнику немає.

Томенко вважає це "дивною реакцією" українських вчених.

Віце-спікер нагадує, що у 2010 році видавництво "Вища школа" випустило затверджений Міністерством освіти і науки України підручник для студентів вищих навчальних закладів "Глобалістика", співавторами якого є перший заступник міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євген Суліма та доктор політичних наук, професор Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара Максиміліан Шепєлєв.

Томенко зазначив, що автори обгрунтовують власне бачення причин і процесів, які можуть привести до нової світової війни.

В даному підручнику, за словами Томенка, зазначається: "М.Каддафі слушно зауважує, що світова політика, яка тримається на лицемірстві і подвійних стандартах, є сприятливою умовою для виникнення терористичної боротьби" (стор. 308 видання).

Також сказано в підручнику, що "насправді варто звернути увагу на деякий "поправочний коефіцієнт", що вніс у концепцію зіткнення цивілізацій Усама бен Ладен, який сказав, що американська цивілізація, що веде війну з ісламом, не є в справжньому сенсі слова християнською цивілізацію, а є цивілізацією іудаїзму, що прикрився розірваним і вже старим християнським вбранням" ( стор. 310 видання).

На переконання Томенка вищезгадані публікації у підручнику "можна розглядати як своєрідну пропаганду і виправдання тероризму, що прямо заборонено законодавством України".

Читайте також:

Табачник засекретив новий підручник з історії України

Українські школярі вчитимуться за єдиним електронним підручником

Українських школярів змусять купувати нетбуки по 2000 грн

З нового підручника історії викинули розділ про УПА

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: