У Москві видали книгу з історії України як альтернативу "підручникам Ющенка"

Під редакцією академіка НАНУ Петра Толочка вийшла книга історичних нарисів від часів заселення України до президентських виборів 2010 року.

У Москві презентували нове видання "Очерки истории Украины", видане в 2010 році під загальною редакцією академіка Національної академії наук України Петра Толочка.

Як зазначив Толочко, ця книга підготовлена "як альтернатива тому, що писалося в підручниках історії для середньої школи і вишів за час президентства Віктора Ющенка".

Зокрема, за словами історика, видання спростовує міф, що до Переяславської Ради 1654 року – входження України до складу Росії - на українських землях "все було добре, а після цього все стало погано".

За його словами, офіційні ідеологи того часу ставили собі завдання вивести Україну з російського контексту, що абсолютно неможливо.

"У цей контекст Україну вписала історія, і цей історичний потік вже відбувся, і змінити його не можна", - впевнений Толочко.

Велика увага у книзі, розповів він, приділяється періоду "єдиноутробної історії, коли наші предки ще не знали, хто буде українцем, росіянином або білорусом". Він зазначив, що йдеться про події, які відбувалися на цій території у 860-х роках, коли починалася староруська державність.

При цьому Толочко наголосив, що видання не дотримується радянських оцінок.

Він також повідомив, що книга не заперечує факт Голодомору, хоча автори не вважають, що це треба виділяти як біду лише українців, як геноцид українського народу.

"Це загальна біда і аморально сьогодні говорити, кого загинуло більше або менше", - сказав Толочко.

Він повідомив, що цей навчальний посібник був підготовлений ще в 2008 році, проте через брак коштів не міг бути одразу виданий.

У передмові до книги Толочко написав, що вилучення минулого з історичного контексту Росії й Радянського Союзу перетворює Україну з суб'єкта історії на її об'єкт.

Також у передмові зазначається, що автори прагнули піти від ідеологічної одновимірності, показати історичне минуле України зі всією його складністю і суперечністю, а український народ, як народ творець, повноправний суб'єкт світової історії.

Книга була видана за сприяння Фонду "Президентський центр Б.М.Єльцина" тиражем 1 тис. екземплярів. Нариси включають період від первинного заселення території України до президентських виборів 2010 року.

Читайте також:

З нового підручника історії викинули розділ про УПА

У Партії регіонів знайшли альтернативу "русському міру" Кирила

У Криму видали шкільний підручник про злочини ОУН-УПА

Роман про Голодомор викинули зі шкільної програми

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: