Чому унітаз потрібно змивати із закритою кришкою: дослідження вчених

Чому унітаз потрібно змивати із закритою кришкою: дослідження вчених

Чому потрібно закривати кришку унітазу

Для багатьох людей закривання кришки унітаза – питання естетики. Але мало хто здогадується про те, наскільки це важливо для здоров'я. Читайте про це в матеріалі ТСН.ua

Чому потрібно закривати кришку унітаза під час змивання

Відповідь на це питання надали мікробіологи. Саме вони відкрили явище, яке отримало назву "туалетний шлейф". Згідно з їхніми дослідженнями, щоразу, коли ми змиваємо воду, над унітазом підіймається цей "туалетний шлейф" -  аерозольний стовп заввишки до 2 метрів, що складається з води, повітря та частинок наших випорожнень. Як свідчать дослідження, частинки екскрементів та бактерії з цієї хмари розносяться на відстань до чотирьох метрів. Ці частинки туалетного шлейфу виявлені на всіх прилеглих поверхнях і речах, у тому числі на рушниках, косметичних засобах і навіть зубних щітках. 

Зрозуміло, кількість часток і бактерій, які потрапляють з унітаза на зубну щітку внаслідок одного зливу, мізерно мало. Але проблема в тому, що вони можуть накопичуватися на поверхнях куди потрапляють та розмножуватися там. Дослідження показують, що "туалетний шлейф" може відігравати важливу роль у передачі інфекційних захворювань.

Як уникнути ризику інфікування

  • Вчені радять завжди опускати кришку унітаза перед тим як натискати кнопку зливу. 
  •  Попросіть про це інших членів сім'ї. 
  • Тримайте зубні щітки та засоби особистої гігієни якомога далі від унітаза, бажано у закритих боксах.
  • У громадському туалеті постарайтеся виходити під час зливу води.

І найголовніше, як радять вчені, не нехтуйте елементарними правилами гігієни —  щоразу мийте руки після відвідування туалету.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація