Помер відомий український письменник Дмитро Капранов: що відомо

Помер відомий український письменник Дмитро Капранов: що відомо

Дмитро Капранов помер 16 квітня. Фото: X (Twitter)

Причина смерті наразі невідома.

Зранку 16 квітня раптово помер історик, український письменник, видавець, публіцист, громадський діяч, блогер Дмитро Капранов. 

Про це повідомив у Facebook його брат Віталій. 

“Друзі, в нас біда. Сьогодні зранку раптово помер Дмитро. Коли і де прощання, напишу завтра. Все решта скасовується, пробачте”, — йдеться у дописі. 

Причина смерті наразі невідома. 

Що відомо про Дмитра Капранова

Дмитро Капранов народився 24 липня 1967 року в Дубоссарах, нині Молдова. 

Дитинство провів в Очакові Миколаївської області, там же 1984 року закінчив середню школу. Вищу освіту здобував в Уральському політехнічному інституті (Свердловськ, РФ) та Московському енергетичному інституті за фахом “Технічна кібернетика”.

Письменник працював в тандемі зі своїм братом-близнюком Віталієм. 1988 року, одружившись із сестрами-близнючками, переїхали до Москви. Там, на початку 90-х організувався потужний український діаспорний рух, і брати Капранови стали його активними учасниками. У столиці Росії вони видавали українську газету “Тинди-ринди” та журнал української фантастики “Брати”. До України вони повернулися 1998 року і оселилися в Києві. Там же вони написали свою першу книгу “Кобзар 2000”.

Своє повернення вони пояснюють неможливістю реалізації себе як творчих людей в Росії.

4 вересня 2019 року брати Капранови створили свій YouTube-канал “імені Т. Г. Шевченка”, на якому розповідають про історію України.

Від 24 лютого 2022 року, від початку російського вторгнення в Україну, письменники брати Капранови боролися з окупантами зі зброєю в руках у Києві в лавах полку “Азов”.

Нагадаємо, у понеділок ввечері, 15 квітня, стало відомо, що на Донеччині загинув командир відділення БпЛА в 59-й окремій мотопіхотній бригаді імені Якова Гандзюка сержант та громадський діяч Павло Петриченко під час виконання бойового завдання. Військовий не дожив до свого дня народження один день — йому мало виповнитися 32 роки.  

Читайте провідні новини дня:

Повʼязані теми:

Наступна публікація