Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
США готові допомогти Україні у протидії агресії РФ в Азовському морі

США готові допомогти Україні у протидії агресії РФ в Азовському морі

Ситуація, яка склалась там, є предметом серйозного занепокоєння.

США готові допомагати зміцненню обронних можливостей України, зокрема, для протидії агресії РФ в Азовському морі.

Про це в інтерв'ю DW перед початком візиту до Києва заявив спецпредставник Держдепартаменту США щодо України Курт Волкер.

За його словами ситуація в Азовському морі - предмет серйозного занепокоєння. "Росія різко наростила присутність військових кораблів і перевіряє вхідні та вихідні кораблі в настільки агресивній манері, як ніколи раніше", - пояснив Волкер.

Він також додав, що "є загальне відчуття, що ми готові продовжувати надавати допомогу Україні для зміцнення її оборонних можливостей".

Волкер відзначив, що все починається з фундаментального рішення, яке було ухвалене минулого року – зняти  обмеження на поставку озброєння Україні, яке існувало за часів правління адміністрації Обами.

Так, адміністрація Трампа ці обмеження зняла. Це призвело до поставок антиснайперських та протитанкових ракетних комплексів. Також американський конгрес схвалив новий пакет фінансових заходів з підтримки оборонних можливостей України.

Раніше в РНБО повідомили про наміри забезпечити підрозділи берегової оборони Азовського моря новітньою ракетною зброєю. Окрім цього, планується посилити військово-морську присутність там. 

Нагадаємо, протягом кількох місяців Росія затримує кораблі, які прямували до портів Бердянська та Маріуполя. Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявляв, що Україна проводить переговори з країнами ЄС та США щодо введення санкцій проти Росії у відповідь на блокаду Азовського моря. 

У Вашингтоні дії росіян назвали ще одним прикладом кремлівської кампанії, спрямованої на дестабілізацію України. Те, що відбувається сьогодні, експерти вже прямо називають повзучою анексією Азова.

Відео Держдеп США звинуватив Росію в агресивному тиску на Україну в Азовському морі

Державний департамент США закликав Москву припинити тиск на міжнародні водні перевезення в Азовському морі і Керченській протоці. Речниця Дерджепу Гізер Нойєрт заявила - за останні два тижні Росія не дозволила допливти до українських портів щонайменше 16 комерційним кораблям. У Вашингтоні дії росіян назвали ще одним прикладом кремлівської кампанії, спрямованої на дестабілізацію України.

Держдеп США звинуватив Росію в агресивному тиску на Україну в Азовському морі

Залиште свій коментар

Вибір редакції