У Мін'юсті готують позови проти РФ до міжнародних судів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В судах наразі перебувають п'ять справ проти РФ.

Україна звернеться до міжнародних судів з позовами проти РФ ще у одній-двох справах.

Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська в інтерв'ю "Главком" опублікованому 3 лютого.

Міністр розповів, що зараз в міжнародних судових інстанція перебуває п'ять справ України проти РФ. Всі ці справи, за словами Малюськи, перебувають на стадії визначення належності.

"Тобто якщо суд визнає, що компетентний їх розглядати, тоді перейде до розгляду по суті. Це загальна практика... Міжнародні суди - це роки. Пришвидшити цей процес неможливо. Тому це триватиме роками. Але ж ми не відходимо назад. Зараз ми думаємо над обґрунтованістю і можливістю подання ще одного-двох позовів ближчим часом", - пояснив він.

Як повідомлялося, 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу" понад 4,6 мільярда доларів США за недопоставлені обсяги газу для транзиту, передбачені двосторонніми угодами. Раніше суд підтвердив борг української компанії за поставки газу на суму понад два мільярди доларів США. В підсумку за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями щодо поставки й транзиту газу "Газпром" мусить доплатити НАК 2,56 мільярда доларів. 21 березня "Газпром" оскаржив також рішення арбітражу щодо контракту на поставку газу. Так само на початку березня в "Газпромі" попередили про початок розірвання двосторонніх угод з українською стороною.

У липні 2018 року "Нафтогаз" подав до Стокгольмського арбітражу другий позов проти "Газпрому". Українська компанія вимагає переглянути тариф на транзит газу від березня 2013 року, також від російської сторони вимагається відшкодування 12,5 млрд доларів. Російський "Газпром" своєю чергою подав позов про розірвання з "Нафтогазом" контракту на транзит. Стокгольмський арбітраж поєднав обидва позови в одну справу.

Врешті у рамках пакетної угоди Росія погодилась виплатити Україні майже 3 мільярди доларів грошима за рішенням Стокгольмського арбітражу. Водночас, українська сторона відмовилась від інших судових позовів та претензій до "Газпрому". Однак, це не стосується позову щодо втрачених активів "Нафтогазу" в анексованому Криму та на шельфі Чорного моря.

Відео Санкції за Крим: США розширили обмеження проти Росії

До нового санкційного списку потрапило сім так званих чиновників з окупованого півострова і одна компанія, що забезпечує залізничне сполучення між Кримом та країною-агресоркою.  

Санкції за Крим: США розширили обмеження проти Росії

Залиште свій коментар

Вибір редакції