Україна не може поділити з Росією кримські маяки

Дата публікації
Перегляди
2057
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна не може поділити з Росією кримські маяки

Росія вважає, що маяки мають знаходиться в її управлінні / Фото: Форос.net

Ніхто не оскаржує того, що об'єкти належать Україні. Питання, хто ними користується.

Україна наполягає на передачі об'єктів навігаційно-гідрографічного забезпечення, які використовує в Криму Чорноморський флот Росії, в своє управління.

Про це повідомив високопоставлений дипломат.

"Україна займає дуже зрозумілу позицію, і тут немає ніяких змін – об'єкти гідрографії мають бути передані українській стороні", - сказав він.

Співрозмовник агентства зазначив, що вислови посла РФ в Україні Михайла Зурабова щодо цієї теми були зроблені після візиту міністра оборони РФ Анатолія Сердюкова до Києва.

"Я знаю, що ніяких рішень не було прийнято. Можна говорити про попередні домовленості. Це питання стоїть на порядку денному відповідної підкомісії, яку очолюють заступник міністра закордонних справ України Руслан Демченко і заступник морського іністра закордонних справ – статс-секретар Росії Григорій Карасін. Рішення з цього питання може прийняти тільки ця підкомісія, і далі винести на затвердження на найвищий рівень", - відзначив він.

За словами дипломата, рішення цього питання залежатиме від термінів проведення наступного засідання Міждержавної українсько-російської комісії на рівні президентів, але терміни її проведення ще не визначені.

Він не виключив, що, можливо, відбулося зближення позицій, але питання дуже не просте і вимагатиме ще якогось часу для обговорення.

Окрім цього, дипломат зазначив, що коли підписувалися перші угоди щодо функціонування ЧФ РФ на території України, деякі питання не були до кінця продумані.

"Росія вважає, що маяки мають знаходиться в її оперативному управлінні для обслуговування ЧФ РФ, у той же час усі розуміють, що це обладнання не може служити тільки військовим кораблям. Маяки мають служити всім - і торговим, і риболовецьким, і іншим судам", - сказав він.

При цьому дипломат зазначив, що ніхто не оскаржує того, що об'єкти гідрографії належать Україні. "Інше питання, хто ними користується і на яких умовах. Саме навколо цього відбувається дискусія", - сказав дипломат.

Нагадаємо, 24 жовтня посол РФ в Україні Михайло Зурабов заявив, що Росія і Україна погоджували питання використання українських маяків Чорноморського флоту РФ. За інформацією посла, найближчим часом очікується підписання угод стосовно використання військовими ЧФ РФ українських маяків та об'єктів гідрографії, розташованих у Криму.

2 серпня Господарський суд Криму виніс ухвалу, що маяки Чорноморського флоту РФ найближчим часом мають бути вилучені українськими судовими виконавцями.

Читайте також:

Україна і Росія вирішили суперечку щодо кримських маяків

У Криму студенти заблокували блокпост ЧФ РФ

Військовослужбовці ЧФ РФ утримують вісьмох активістів на маяку Сарич

У Криму студенти оточили маяк і вимагають від ЧФ РФ повернути його Україні

Росія відмовилась повертати Україні орендовані маяки

Гриценко: сьогодні запізно говорити про повернення чорноморських маяків

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2057
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація