Військовослужбовці ЧФ РФ утримують вісьмох активістів на маяку Сарич

Активісти "Студентського братства" проводять акцію для повернення Україні кримських маяків.

Вісім активістів Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Студентське братство", які почали акцію громадського звільнення маяка Сарич, утримуються військовослужбовцями Чорноморського флоту Російської Федерації на маяку.

Про це повідомив спікер молодіжної організації Святослав Сірий.

Нагадаємо, 21 серпня близько 20 активістів "Студентського братства" розпочали акцію з метою активізації діяльності виконавчої служби з повернення Україні кримських маяків.

За твердженням Сірого, "коли активісти увійшли на територію маяка і піднялися на вежу Сарича, російські військовослужбовці в силовій формі зібрали їх в рубку чергового по маяку і продовжують утримувати".

Сірий також повідомив, що "активісти відмовилися говорити з російськими військовослужбовцями, пояснивши, що на території маяка моряки РФ перебувають незаконно, тому що є рішення судів про повернення маяків Україні та заява міністра оборони України про повернення маяків".

"Ми буде говорити тільки з українською стороною і сподіваємося, що тепер, коли міліцію не пускали на територію маяка, тепер, завдяки нашій акції, українська міліція зможе зайти сюди. Ми чекаємо на міліцію, відмовляємося відповідати на будь-які питання", - сказав спікер "Студентського братства".

Як заявив Сірий, "маяки відсутні в переліку об'єктів, які Чорноморський флот Російської Федерації має право використовувати в Україні, тому Росія зобов'язана виконувати рішення українських судів про вилучення у неї незаконно захоплених маяків, оскільки це передбачено угодою країн СНД".

Представник "Студентського братства" також повідомив, що активісти демонтували на воротах маяка Сарич табличку з назвою контрольного пункту російських морських піхотинців для "залучення іноземних військовослужбовців до кримінальної відповідальної за силове захоплення стратегічних українських об'єктів навігаційного забезпечення, оренда яких заборонена законом".

Раніше Сірий повідомив, що його колеги "почали демонтаж колючого дроту, яким російські військовослужбовці незаконно обплутали український маяк".

Крім того, Сірий від імені "Студентського братства" звернувся до центральних органів влади України "покласти край незаконному перебуванню на Саричі іноземних військ, які не мають ні договорів оренди, ні інших законних підстав для базування на найпівденнішому мисі України".

Сірий також заявив, що активісти мають намір почати спорудження наметового містечка для продовження акції по звільненню українських маяків до Дня Незалежності України.

Нагадаємо, раніше Міноборони України виступило за повернення чорноморських маяків у Криму, котрі наразі перебувають в аренді у Росії.

Як відомо, 2 серпня Господарський суд Криму виніс рішення про повернення Україні маяків Чорноморського флоту Росії.

Читайте також:

Росія відмовилась повертати Україні орендовані маяки

Гриценко: сьогодні запізно говорити про повернення чорноморських маяків

Кримський суд зобов'язав Росію повернути Україні чорноморські маяки

У Чорноморського флоту РФ залишились претензії до України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: