Росія відмовилась повертати Україні орендовані маяки

Росія називає "безпідставним і невірним" твердження про те, що об'єкти навігаційної безпеки мореплавства є власністю України.

Росія не має наміру повертати Україні навігаційно-гідрографічне майно, яке використовує Чорноморський флот РФ, до закінчення його інвентаризації.

Про це заявив офіційний представник МЗС Росії Андрій Нестеренко, коментуючи на заяву МЗС України щодо невиконання ЧФ РФ рішень судів про повернення Україні об'єктів навігаційно-гідрографічного забезпечення безпеки мореплавства в Чорному та Азовському морях.

"По правді сказати, нам незрозуміла мета цієї заяви. Українська сторона добре поінформована про те, що одним з напрямків переговорного процесу по Чорноморському флоту є інвентаризація земельних ділянок та об'єктів держмайна України, переданих у користування ЧФ РФ на території України", - зазначив Нестеренко.

"Поки що ця робота не завершена, говорити про належність того чи іншого об'єкта будь-якій стороні просто некоректно, тим більше намагатися вирішувати ці питання шляхом прийняття односторонніх судових рішень", - додав він.

Також Нестеренко назвав "безпідставним і невірним" твердження про те, що об'єкти навігаційно-гідрографічного забезпечення безпеки мореплавства, в тому числі радіонавігаційна станція "Марс-75", є державною власністю України і не підлягають оренді.

"Насправді Російська сторона не заперечує, що подібні об'єкти знаходяться у власності України. Однак це зовсім не є підставою неможливості їх оренди Чорноморським флотом", - заявив дипломат.

"Використання станції "Марс-75" Чорноморським флотом жодним чином не завдає і не може завдавати шкоди безпеці мореплавання в цьому районі", - додав він.

Нестеренко заявив, що "у цьому зв'язку некоректність заяви МЗС України, що грунтується на надуманих, не підкріплених юридично судженнях, нічого крім подиву не викликає".

"На жаль, як видно, Українська сторона не прагне об'єктивного аналізу ситуації", - зазначив дипломат.

Нагадаємо, упродовж 2005-2008 років судові виконавці робили кілька спроб примусово вилучити "Марс-75" з підпорядкування військової частини 49385 Чорноморського флоту РФ.

Проте керівництво російської військової частини відмовляє представникам виконавчої служби в прийнятті розпорядження про примусове вилучення станції "Марс-75" і допуску на територію військового об'єкту.

Читайте також:

Моряки Чорноморського флоту не пустили судових виконавців на маяк

Міноборони назвало броненосець "Потемкин" кораблем української революції

Ющенко закликав Росію змиритися з тим, що її флоту в Криму не буде

Чорноморський флот РФ розпродає орендоване в України майно

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: