Внутрішньо переміщеним особам автоматично подовжать соцвиплати

Внутрішньо переміщеним особам автоматично подовжать соцвиплати

Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду без обговорення.

Кабмін вирішив не припиняти соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам через карантин, пов'язаний із новим коронавірусом. Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду без обговорення.

Йдеться про спрощення подовження виплат. Повідомляється, що таке рішення покликане покрити витрати ВПО на проживання, зокрема на оплату житлово-комунальних послуг на період карантину.

Якщо закінчення поточного шестимісячного терміну виплати грошової допомоги відбулося в період карантину та протягом 30 днів з дня його скасування, призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний термін здійснюється автоматично — без подання відповідної заяви та документів. Розмір виплат зберігається на тому ж рівні.

Також на зазначений період забороняється ухвалення рішення про скасування дії довідки ВПО. Водночас "Державному ощадному банку України" заборонено зупиняти видаткові операції за поточним рахунком внутрішньо переміщеної особи за відсутності проходження фізичної ідентифікації.

Нагадаємо, 11 березня Кабінет міністрів України на три тижні запровадив карантин на всій території України задля протидії коронавірусу з Китаю. Кабміном запропоновано встановлення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, без глядачів. Також Україна закриває кордониРоботу метро, а також автомобільне, залізничне та авіасполучення між містами й областями від 18 березня в Україні також буде тимчасово обмежено. Низка регіонів зачинила навчальні заклади та ввела низку жорстких обмежень - від закриття закладів громадського харчування до заборони виїзду та в'їзду до міста.

За 2 тижні після цього Кабмін запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та подовжив карантин на місяць - до 24 квітня. 3 квітня карантин посилили: ввели обов’язкову 14-денну обсервацію для осіб, які прибувають з-за кордону, заборонили пересуватися вулицями більш ніж двом особам, крім випадків супроводу дітей.

В Україні 3 березня зафіксували перший випадок зараження на коронавірус COVID-19. Інфікованим виявився мешканець Чернівецької області. Він незадовго до цього повернувся з дружиною з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. 

Після цього про виявлення коронавірусу почали повідомляти і в інших областях. Епіцентрами спалаху в Україні стали Чернівецька область та місто Київ, де хворобу діагностують найбільше. За актуальними новинами щодо поширення коронавірусу в Україні, кількості хворих та летальних випадків, а також засобами боротьби про COVID-19 стежте на сайті ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів