Допомога США Україні: нардеп звернув увагу на два цікавих пункти

Допомога США Україні: нардеп звернув увагу на два цікавих пункти

Чого чекати Україні від законопроєкту про допомогу США / Фото: Associated Press

Законопроєкт містить майже 61 мільярд доларів, з яких на пряму фінансову підтримку українського бюджету, виключаючи пенсії, виділено 7,8-7,9 мільярдів.

Вже цієї суботи, 20 квітня, Конгрес США розгляне питання фінансової допомоги Україні в розмірі 60 мільярдів доларів. Є нюанси, адже частково вона може бути надана в кредит і має виключати пенсії.

Народний депутат, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв сказав “24 Каналу”, що на сьогодні законопроєкт вже опублікований. У конгресменів є 72 години для того, щоб його продивитися і внести правки, адже у суботу ввечері має відбутися фінальне голосування.

Можливо, доведеться ще чекати

Якщо конгресмени вкладуться у ці часові межі, далі законопроєкт піде в Сенат.

“І тут також питання, чи затримається Сенат ще на декілька днів задля того, щоб проголосувати за цей законопроєкт і спрямувати його до Білого дому для підписання президентом. Можливо, доведеться чекати, тому що наступний тиждень непленарний для Сенату”, — зауважив Чернєв.

Законопроєкт містить майже 61 мільярд доларів, з яких на пряму фінансову підтримку українського бюджету, виключаючи пенсії, виділено 7,8-7,9 мільярдів.

За словами народного депутата, це менше, ніж було в попередньому, але логічно, тому що Україна вже пів року як без фінансування. 

“До кінця вересня ці кошти мають бути витрачені, і лише ця сума надається у вигляді кредиту. Вся інша сума — військова допомога, яку ми можемо витрачати аж до вересня 2025 року”, — зазначив Єгор Чернєв.

Він додав, що цей кредит — умовний, тобто одразу в законопроєкт закладається право президента Байдена списати 50% кредиту за пів року. Звісно, з погодження Конгресу.

Два пункти

Єгор Чернєв наголосив, що є два пункти, які відрізняють цей законопроєкт від того, який був проголосований в Сенаті раніше:

  • перший — вказано конкретні цілі допомоги, тобто допомога задля перемоги України, що перевертає підходи до забезпечення української армії;
  • другий — прямим текстом вперше за часів допомоги зі Сполучених Штатів для України зазначена номенклатура озброєння — це далекобійні ракети ATACMS, на які Україна так довго чекала.

“Коли цей законопроєкт буде підписаний президентом, я сподіваюся, що все ж таки ці далекобійні ракети ATACMS з’являться в Україні і суттєво можуть змінити перебіг цієї війни”, — підкреслив нардеп.

Нагадаємо, очільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов надіслав Сполученим Штатам чіткий і рішучий сигнал на тлі затягування Конгресом військової допомоги Україні.

Читайте провідні новини дня:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація