У МОЗ розповіли, які переваги матимуть щеплені двома дозами українці

У МОЗ розповіли, які переваги матимуть щеплені двома дозами українці

Фото: Associated Press

Повністю вакциновані можуть отримати міжнародне свідоцтво.

Українці, які щепилися двома дозами препарту від коронавірусу, вже можуть отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію.

Про це в ефірі "Сніданку з 1+1" заявив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

За його словами, цей документ старого зразка. "Зараз увесь світ може використовувати ці свідоцтва про вакцинацію для перетину державного кордону. Його можна отримати у сімейного лікаря, якщо ви пройшли весь курс вакцинації. Документ не захищається жодними QR-кодами", - розповів представник МОЗ.

Крім того, від 1 липня в застосунку "Дія" має запрацювати цифровий ковідний сертифікат. Його можна буде застосовувати як всередині країни, так і за кордоном.  "Другий документ - це сертифікат про вакцинацію. Він може бути або на цифровому носії, або в паперовому форматі для перевірки достовірності цього документа", - каже Кузін. 

Державний санітарний лікар Ігор Кузін розповів, чи підтримує подовження карантинних обмежень

Державний санітарний лікар Ігор Кузін розповів, чи підтримує подовження карантинних обмежень

Документ також буде доступний лише для українців, які щепилися двома дозами не залежно від виробника препарату. Адже усі вакцини, які використовують в Україні, мають сертифікацію ВООЗ. Щоправда, чи почне цей документ діяти і в Європі від 1 липня, наразі невідомо. Адже в Євросоюзі ще не визначилися з датою.

Як повідомлялося, завдяки вакцинації цьогоріч туристи матимуть можливість подорожувати Європою, яка обіцяє відкрити кордони для щеплених людей або тих, хто має негативний ПЛР-тест. Але мандрівник повинен буде мати з собою так званий "COVID-паспорт" або "сертифікат вакцинації". В Єврокомісії цей документ вже погодили і домовилися впровадити його від 1 липня. І діятиме він протягом 12 місяців.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація