Туркменський газ не буде для України дешевшим за російський

Експерти скептично оцінюють плани прем'єр-міністра Азарова замінити російський газ дешевим туркменським паливом.

Якщо навіть України домовиться про постачання газу з Туркменістаном і про його транзит територією Росії, про що нещодавно заявляв прем'єр-міністр Микола Азаров, ціна туркменського блакитного палива не буде низькою. Такої думки дотримуються як українські, так і російські експерти.

"Туркменський газ сьогодні Росія купує, прив'язуючись до європейської ціни. Тому що російський газ для Україні, що туркменський газ для України - він все одно, так чи інакше, буде танцювати від європейської ціни. Це означає, що ніякого дешевого газу Україна не отримає", - вважає генеральний директор Фонду національної енергетичної безпеки (Росії) Костянтин Симонов, пише Дело.

За його словами, в 2010 році "Газпром" закуповував туркменський газ по 230 дол. за 1 тис. куб. м, у той час як середня ціна газу по Україні була 252 дол. за 1 тис. куб. м. Цього року, каже експерт, за прогнозами, ціна центральноазіатського газу дає нам середню цифру в 297 дол. за 1 тис. куб. м. При цьому в структурі центральноазіатського газу вартість туркменського газу найвища.

"До України газ ще потрібно доставити - виникає тема транспортування. Тут ми можемо взяти цифру, яка подобається Україні, - 2,8 або 3 долари (1 тис. куб. м газу на 100 км). Таким чином, цього року ціна на туркменський газ в середньому перевищить 300 доларів, додавайте вартість транспортування, і ви отримуєте ту ж вартість, а то й вищу за російський газ", - стверджує Симонов.

На думку енергетичного експерта Валентина Землянського, в розумінні влади України дешевий газ - це ціна, що не перевищує 230 дол. за 1 тис. куб. м на кордоні з Росією.

"Головне питання - домовитися з Росією про обсяги прокачування і ціну транзиту територією Росії. Якщо Україні вдасться домовитися Туркменістаном про ціну газу 230 доларів за тисячу кубометрів і з Росією за ціною і обсягом транспортування газу, ціна на кордоні України з Росією при найкращому розкладі може скласти 260 доларів. Однак можливість подібних домовленостей викликає великі сумніви", - заявив експерт.

За словами Землянського, Україна - занадто великий ринок збуту Росії, щоб вона ним жертвувала.

Читайте також:

Україна отримає доступ до дешевого газу з російської труби

ЗМІ: Туркменістан дасть Україні газу тільки підключившись до "Набукко"

Україна купуватиме туркменський газ по 200 доларів

Україна хоче грітися Туркменським газом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: