Туркменський газ не буде для України дешевшим за російський

Дата публікації
Перегляди
1921
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Туркменський газ не буде для України дешевшим за російський

Туркменський газ не буде для України дешевшим за російський

Експерти скептично оцінюють плани прем'єр-міністра Азарова замінити російський газ дешевим туркменським паливом.

Якщо навіть України домовиться про постачання газу з Туркменістаном і про його транзит територією Росії, про що нещодавно заявляв прем'єр-міністр Микола Азаров, ціна туркменського блакитного палива не буде низькою. Такої думки дотримуються як українські, так і російські експерти.

"Туркменський газ сьогодні Росія купує, прив'язуючись до європейської ціни. Тому що російський газ для Україні, що туркменський газ для України - він все одно, так чи інакше, буде танцювати від європейської ціни. Це означає, що ніякого дешевого газу Україна не отримає", - вважає генеральний директор Фонду національної енергетичної безпеки (Росії) Костянтин Симонов, пише Дело.

За його словами, в 2010 році "Газпром" закуповував туркменський газ по 230 дол. за 1 тис. куб. м, у той час як середня ціна газу по Україні була 252 дол. за 1 тис. куб. м. Цього року, каже експерт, за прогнозами, ціна центральноазіатського газу дає нам середню цифру в 297 дол. за 1 тис. куб. м. При цьому в структурі центральноазіатського газу вартість туркменського газу найвища.

"До України газ ще потрібно доставити - виникає тема транспортування. Тут ми можемо взяти цифру, яка подобається Україні, - 2,8 або 3 долари (1 тис. куб. м газу на 100 км). Таким чином, цього року ціна на туркменський газ в середньому перевищить 300 доларів, додавайте вартість транспортування, і ви отримуєте ту ж вартість, а то й вищу за російський газ", - стверджує Симонов.

На думку енергетичного експерта Валентина Землянського, в розумінні влади України дешевий газ - це ціна, що не перевищує 230 дол. за 1 тис. куб. м на кордоні з Росією.

"Головне питання - домовитися з Росією про обсяги прокачування і ціну транзиту територією Росії. Якщо Україні вдасться домовитися Туркменістаном про ціну газу 230 доларів за тисячу кубометрів і з Росією за ціною і обсягом транспортування газу, ціна на кордоні України з Росією при найкращому розкладі може скласти 260 доларів. Однак можливість подібних домовленостей викликає великі сумніви", - заявив експерт.

За словами Землянського, Україна - занадто великий ринок збуту Росії, щоб вона ним жертвувала.

Читайте також:

Україна отримає доступ до дешевого газу з російської труби

ЗМІ: Туркменістан дасть Україні газу тільки підключившись до "Набукко"

Україна купуватиме туркменський газ по 200 доларів

Україна хоче грітися Туркменським газом

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1921
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація