ЗМІ: Туркменістан дасть Україні газу тільки підключившись до "Набукко"

Але є проблема – Азербайджан не в захваті від планів Туркменістану.

Київ і Ашгабат домовилися про постачання туркменського газу в Україну, пише ZN.UA з посиланням на джерела у владі.

Домовленості між країнами досягнуті, залишилися деталі. Але проблема в тому, що єдиний шлях, по якому сьогодні туркменський газ може потрапити до України — російська газотранспортна система.

Однак Росія не бажає пропускати газ в Україну по своїй території. Тим більше, що відмовившись ратифікувати енергетичну хартію, Росія не зобов'язана полегшувати транзит енергоносіїв третіх країн через свою територію.

"Позиція Москви з питання транзиту туркменського газу робить малореалістичним плани Києва з доставки туркменського газу по суші. У всякому разі, у найближчі роки", - пише газета.

Однак нинішня українська влада сподівається, що українсько-туркменське газове співробітництво буде відновлено. Адже існує ще проект Транскаспійського газопроводу, який активно лобіюють Європейський Союз і Сполучені Штати.

Ідея Транскаспійського газопроводу полягає в тому, щоб підключити Туркменістан до проекту "Набукко", який покликаний зменшити енергетичну залежність Європейського Союзу від Росії.

Прокладений по дну Каспійського моря 300-кілометровий трубопровід має з'єднати Туркменістан і Азербайджан, а далі по газопроводу Баку-Тбілісі-Ерзерум туркменський газ надійде споживачам у Центральній і Південній Європі.

У Києві розраховують, що, в разі реалізації проекту Транскаспійського газопроводу, наша країна стала би одержувати туркменський газ.

Ашгабат робить все, щоб ввести в експлуатацію альтернативні російському газопроводи і вирватися з транзитної залежності від Москви.

"А ось ставлення Азербайджану до Транскаспійського газопроводу не настільки однозначне. І це робить позицію Баку ключовою в реалізації проекту Транскаспійського газопроводу і надалі транзит туркменського газу до чорноморського узбережжя", - пише видання.

Видання пише, що Азербайджан буде робити багато чого для того, щоб самостійно наповнити власним газом "Набукко" і затягнути реалізацію Транскаспійського газопроводу.

Раніше газета "Сегодня" з посиланням на власні джерела писала, що Туркменістан готовий продавати Україні газ по 200 доларів за тисячу кубометрів, але реалізувати це буде можливо не раніше 2015 року.

Читайте також:

Україна хоче грітися Туркменським газом

Україна купуватиме туркменський газ по 200 доларів

Азаров хоче за 5 років зняти Україну з "газової голки"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: