Україна хоче грітися Туркменським газом

Туркменістан планує диверсифікувати географію експорту газу  за межі традиційного російського ринку, і розглядає Україну, як потенційного клієнта.

Україна, враховуючи небажання Росії понизити ціни на свій газ, заявила в понеділок, 12 вересня, що намагатиметься відновити імпорт палива з Туркменістану.

Постраждала від економічної кризи Україна називає ціну імпортного газу непідйомною і одніє з найвищих в Європі, але обіцяє платити, навіть якщо подасть на Росію до суду.

Минулого тижня Янукович попросив Кремль обійтися без ярликів і ультиматумів на адресу сусідньої держави, що погрожує добитися зниження ціни на газ в міжнародному арбітражі.

На тлі чергового "газового конфлікту" з Росією президент України Віктор Янукович прибув в Туркменістан.

"Це в інтересах України, щоб відновити повномасштабну співпрацю в нафтогазовому секторі", - сказав Янукович журналістам в столиці Туркменістану Ашхабаді після проведення переговорів зі своїм туркменським колегою Курбанкули Бердимухамедовим.

"Ми активніше працюватимемо за визначенням своїх цілей і конкретних проектів, а також про шляхи їх реалізації, у тому числі сусідніх країн, через які енергоносії транспортуються", - сказав Янукович, не розкривши деталей.

Бердимухамедов, чиє слово є вирішальним в п'ятимільйонній державі, яка займає четверте місце у світі по запасах природного газу, сказав: "Ми маємо у своєму розпорядженні усе, що необхідно щоб вивести нашу співпрацю на новий рівень". Він також не повідомив ніяких деталей.

Туркменістан прагне диверсифікувати географію експорту за межі традиційного російського ринку і вже збільшив постачання в Китай та Іран.

До вводу в дію в 2009 році газопроводу, що веде з Туркменістану в Китай, основним покупцем туркменського газу була Росія, яка отримувала до 40-50 мільярдів кубометрів газу в рік, перепродаючи його на європейський ринок і в Україну.

Проте з квітня 2009 року по січень 2010 року "Газпром" призупинив закупівлі газу у Туркменістну через аварії на магістральному газопроводі і внаслідок падіння попиту на газ в Європі.

Наразі Туркменістан, потенціал видобутку якого складає близько 75 мільярдів кубометрів газу в рік, планує збільшити виробництво і продавати газ Західній Європі, Індії та Пакистану.

Нагадаємо, нещодавно Азаров заявив, що протягом найближчих років Україна має скоротити обсяги закупівель російського газу в три рази. Замінити імпортний газ глава уряду планує вугіллям вітчизняного видобутку.

Варто також відзначити, що український газовий монополіст НАК "Нафтогаз України" планує до 2013 року інвестувати у збільшення видобутку природного газу 300 млн дол.

Читайте також:

Азаров хоче за 5 років зняти Україну з "газової голки"

Росія готова судитися з Україною по газовому питанню

Україна планує повністю відмовитись від російського газу

Азаров: Україні не потрібні знижки на російський газ

Позбутися залежності від російського газу можна за 50 млрд доларів

Україна може здобути "газову" незалежність через 7 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: