Рецепт варення з винограду

Дата публікації
Рецепт варення з винограду

Credits

Приготувати це варення зовсім не складно, хоча й не швидко.

Для того, щоб приготувати варення з винограду, вам потрібно відібрати красиві та щільні ягоди. Відокремте їх від гілочок, добре промийте. Головний етап вже пройдено, а тепер залишилися лише дрібниці.

Інгредієнти:

1 кг ягід винограду

ванілін

лимонна кислота

цукор

Приготування:

Спочатку бланшуйте виноградини в гарячій воді, заливши їх і потримавши так протягом однієї хвилини. Потім занурте їх у лід.

У 50%-й гарячий цукровий сироп (на 1 кг ягід — 1 л води і 1 кг цукру) висипте пробланшовані ягоди та витримайте їх 6 годин, після чого варіть у три прийоми. Вперше і вдруге — по 10 хвилин з охолодженням і витримкою після кожного разу по 8 годин. Перед закінченням третього варіння додайте 3 г лимонної кислоти, а для запаху — трохи ваніліну, і доваріть до готовності.

Поки варення ще гаряче, розлийте його у прогріті сухі банки і закрийте. Перевертати банки не потрібно, просто дайте їм охолонути.

Також гаряче варення можна розфасувати в підігріті сухі банки, накрити кришками, нещільно закоркувати, укласти в каструлю з підігрітою до 70 градусів водою і пастеризувати за температури води в каструлі на рівні 90 градусів: банки ємністю 0,5 л — 9 хвилин, ємністю 1 л — 14 хвилин.

Під час пастеризації каструля має бути накрита кришкою, рівень води у ній — на 3 см нижче від верху горлечка. Після пастеризації банки щільно закрийте. Перевертати їх не потрібно.

Читайте також: Варення з айви з горіхами: рецепт від Андрія Величка

Наступна публікація