Китай відправить в Антарктику величезну експедицію

Експедиція з 251 ученого виконає 59 наукових проектів, серед яких - збирання метеоритів, дослідження біології та геології Антарктики.

Китай пошле до Антарктики велику експедицію. 11 жовтня 2009 року до Південного океану вирушить судно "Сніжний дракон", на борту якого буде 251 учений.

Експедиція триватиме 180 днів. Загалом передбачається виконати 59 наукових проектів, серед яких будуть дослідження з біології і геології континенту.

Окрім цього фахівці займуться збором метеоритів. Справа в тому, що сліди, які залишають космічні тіла, падаючи на лід, добре помітні. Це дозволяє знаходити навіть невеликі метеорити, які загубилися б на будь-якому іншому континенті.

Наприклад, саме в Антарктиці був знайдений метеорит ALH 84001, що прилетів на Землю з Марса. Від інших цей камінь відрізняє наявність слідів, що нагадують скам`янілі останки живих організмів.

Основні роботи проводитимуться на двох полярних станціях "Чанчен" і "Чжуншань", які має Китай. Перша станція була відкрита в 1985 році, а друга - 1989 року. Планується, що в січні дослідники відкриють третю китайську станцію - "Куньлунь". Об`єкт розміститися на плато Аргус на висоті 4093 метрів над рівнем моря.

Зовсім недавно гляціологи склали першу докладну карту рухомих антарктичних озер. Через тиск крижаного щита вода під льодом може переміщатися з місця на місце. Для спостереження за цими процесами дослідники використовували супутник NASA ICESat.

Читайте також:

Росія, Китай і Франція організували таємний заколот проти долара

Китай знову закрив Тибет для туристів

До Антарктики вирушає українська експедиція

Вчені відстежуватимуть пінгвінів з супутника за їх послідом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: