Китай спустив батискаф-"дракон" для підкорення океану

У Китаї розробили батискаф "Цзяолун" з розрахунковою глибиною роботи 7 кілометрів. Тепер китайським вченим доступні 99,8% дна океану.

У Китаї створено унікальний тримісний батискаф "Цзяолун", названий так на честь міфічного морського дракона. Тепер ученим Піднебесної доступні 99,8% дна світового океану.

Найбільш глибоководний апарат у світі розробив Науково-дослідний центр кораблебудування за участю близько 100 китайських організацій і компаній. На його створення пішло вісім років.

Тестування батискафу відбувається в Південно-Китайському морі. Перші "скромні" спуски на сотні метрів новинка (яка завдовжки 8,2 метра і важить близько 22 тонн) пройшла ще минулого року, але протягом весни і літа 2010-го "Цзяолун" виконав 17 спусків, серед них чотири - глибше знакових трьох кілометрів. В одному ж із цих рейсів "Цзяолун" спустився на 3759 метрів.

Таким чином, Китай приєднався до США, Росії, Японії і Франції - єдиних країн, які володіють технікою для настільки глибоких занурень. Проте новий батискаф здатен на більше. Розрахункова глибина його роботи досягає семи кілометрів.

Для порівняння, знамениті російські апарати "Мир" володіють робочої глибиною занурення у 6 км. А рекордсмен серед діючих батискафів - японський Shinkai - здатен опускатися на 6,5 км.

Випробування "Цзяолуна" з поступовим нарощуванням глибини спуску будуть продовжені. У 2011 році намічено вивести апарат на глибину 5 км, а в 2012 році - на граничні 7 км. Китайці розраховують, що новий апарат зіграє велику роль у наукових дослідженнях та розвідуванні цінних ресурсів на дні морів.

Читайте також:

В Атлантичному океані загубили тонни сміття

На дні Чорного моря знайшли єдину в світі підводну річку

Найбільший морський хижак: кашалот розміром з автобус полював на китів

Серед мешканців Океану знайдено безсмертну істоту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: