Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В МЗС України прокоментували відмову Угорщини відкликати консула

Київ може вислати консула з Берегова.

Міністерство закордонних справ України запропонує консулу покинути територію України, якщо його із міста Берегова, що на Закарпатті, не відкличе Будапешт.

Про це повідомляє Інтерфакс з посиланням на слова речника українського МЗС Мар'яну Бецу.

В Міністерстві заявили, що позиція України залишатиметься послідовною і чіткою.

"Українська сторона сама запропонувала угорській відкликати консула в Берегова в зв'язку з порушенням ним Віденської конвенції про консульські зносини і законодавства України. Якщо вони не відкличуть, то ми самі приймемо рішення про те, що він повинен покинути територію України і припинити діяльність в Україні", - сказала Беца.

Нагадаємо, що у середині вересня ЗМІ оприлюднили відео, яке нібито було зняте в консульстві Угорщини на Закарпатті. На ньому під келих шампанського громадянам України видають угорський паспорт і просять не показувати українським представникам влади. Це викликало різку заяву МЗС України, очільник якого Павло Клімкін заявив, що консул Угорщини буде відправлений на батьківщину. 

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто пообіцяв здійснити заходи у відповідь. Він також зазначив, що практика подвійного громадянства є нормальною в ЄС, та навіть пригрозив Україні подальшим сповільненням її євроінтеграції. Крім того, Угорщина погрожує вислати українського консула з країни, якщо українська влада вирішить вислати угорського дипломата з Берегового після скандалу з паспортами. Проте, МЗС Угорщини в своїй заяві чітко дало зрозуміти, що відкликати консула поки не збирається.

ВідеоПавло Клімкін не зміг порозумітися з угорським колегою щодо незаконної видачі паспортів

Міністр закордонних справ Павло Клімкін протягом години намагався пояснити угорському колезі Петеру Сіярто, чим його підлеглий - консул у Береговому - грубо порушував усі міжнародні конвенції, прямо закликаючи українських громадян брехати українській владі, не розповідаючи про новоотримане угорське громадянство. 

Павло Клімкін не зміг порозумітися з угорським колегою щодо незаконної видачі паспортів

Залиште свій коментар

Вибір редакції