Українець Клих оголосив голодування у російській колонії

Його мама прийшла на зустріч із Порошенком.

Український політв`язень Станіслав Клих оголосив голодування у російській колонії.

Про це повідомила його мама на зустрічі президента Петра Порошенка із родинами українських в'язнів 8 червня, передає віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.

"Мама Стаса Клиха сказала, що вчора спілкувалася з його адвокатом і син заявив, що теж оголошує голодування", - написала вона у Facebook.

На зустрічі була присутня й мама Олександра Кольченка, який також голодував, але припинив через погіршення стану здоров'я.

"Мама Сашка Кольченка розповіла, що після голодування сину дозволили подзвонити, він скаржився на здоров‘я, дуже схуд", - повідомила Ірина Геращенко.

Відбулася зустріч президента України з родичами заручників і політв‘язнів Кремля . Вперше в такому розширеному форматі,...

Опубліковано Iryna Gerashchenko 8 червня 2018 р.

Нагадаємо, 19 травня 2016 року суд присяжних визнав Станіслава Клиха винним у тому, що він нібито брав участь у Чеченській війні на боці бойовиків, українця було засуджено до 20 років позбавлення волі. Клих відбуває покарання в Челябінській області.

Справа Клиха сфабрикована Російським слідчим комітетом і в ній фігурує екс-прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк. Адвокат Ілля Новіков опублікував нові подробиці, за його словами, - "цій брудній історії". У ній Росія офіційно заявляє, що в 94-му Яценюк носив прізвисько "бойовик Арсен", воював у Чечні проти російських військ з Олександром Музичком, відомим як Сашко Білий, а ще - колишнім керівником львівської організації УНА-УНСО Андрієм Шкілем і, власне, Клихом та Карпюком, якого ув’язнили на 22,5 року.

ВідеоНезаконно засуджений в Росії Клих вимагає переведення з Верхньоуральської колонії

У нього постійний біль в очах та нервове перенапруження. Аби привернути увагу влади, він відмовляється від сніданку та обіду, та пише, що "смерть стає бажаною" в умовах російської колонії. Про це бранець розповів у листі до російського видання "Новая газета".

Незаконно засуджений в Росії Клих вимагає переведення з Верхньоуральської колонії

25 серпня 2016 року українського режисера Олега Сенцова засудили загалом до 20 років ув'язнення у колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до здійснення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті. 14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою його припинення є звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ. 

28 травня у Федеральній службі виконання покарань заявили, що Сенцов погодився на підтримувальну терапію. 31 травня Ксенія Собчак повідомила, що мала розмову відеозв'язком із Сенцовим. Він виглядав худим та блідим, у нього випали два зуби через голодування.  Лікарі, які стежать за станом здоров'я  політв’язня, попередили, що після 30 дня його голодування йому почнуть заливати до носа поживну суміш  

Залиште свій коментар