Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Взаємовідносини Росії з ЄС залежать від України – Медведєв

Російський прем’єр дав зрозуміти, що не робить великої проблеми із санкцій.

Росія не боїться збереження санкцій та наразі налаштована на розвиток взаємин із окремими державами Європейського союзу, а не спільнотою загалом. Про це заявив керівник кремлівського уряду Дмитро Медведєв, повідомляє УНІАН.

"Безумовно, зараз двосторонні відносини з окремими державами Євросоюзу набагато важливіші, ніж відносини з ЄС в цілому", - заявив прем'єр РФ. Він дав зрозуміти, що санкції ЄС його не лякають, бо "за цих умов можна жити і розвиватися".

"Якщо вдасться просунутися вперед, перш за все, самій Україні у врегулюванні її внутрішнього конфлікту, може бути, наші відносини з ЄС, який поставив це в залежність, стануть кращими. Якщо не вдасться просунутися вперед, значить, ці санкції збережуться надовго, наші контрсанкціі збережуться теж надовго", - пояснив Медведєв.

Відео Російський прем’єр Медведєв запропонував “русифікувати” каву американо

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи вночі проти 25 червня підтримала резолюцію, яка змінює санкційний механізм. У цьому ж документі запрошують Росію повернутися до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу. 118 делегатів проголосували за, 62 - проти, ще 10 утрималися. Перед цим ПАРЄ відхилила понад 200 поправок, які підготувала українська делегація задля блокування повернення російської делегації до цієї організації.

У ПАРЄ проголосували за зняття обмежень щодо делегації РФ, які були запроваджені у квітні 2014 року. Рішення про повернення до ПАРЄ дозволить Росії провести до асамблеї щонайменше чотирьох санкційних депутатів. Вони зможуть обійти обмеження, запроваджені проти них в ЄС через агресію Росії на сході України.

Наразі відомо, що Міністерство закордонних справ України відкликало посла з Ради Європи для консультацій. За словами очільника МЗС, рішення про повернення Росії було формально ухвалене ще до президентських виборів в Україні, а тому у цьому не варто звинувачувати чинного президента Володимира Зеленського або колишнього – Петра Порошенка. Крім того, українська делегація припиняє свою участь у літній сесії. Виняток - заперечування повноважень російської делегації. Рішення про повноваження і подальшу участь буде ухвалювати парламент.

26 червня Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, згідно з якою відновила повноваження Російської Федерації в повному обсязі. За резолюцію без санкцій проти Росії віддали 116 голосів, 52 - проти, 15 - утрималися. У резолюції йдеться, що РФ порушила принципи Ради Європи, однак обмежилися лише п'ятьма вимогами.

Україна пропонувала розширити цей список новими порушенням у анексованому Криму і на окупованому Донбасі, але правки були відхилені.

Залиште свій коментар

Вибір редакції