Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Закон про мову направили на підписання Порошенкові

14 травня документ підписав спікер парламенту Андрій Парубій.

Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" направили на підписання президентові.

Про це у Facebook повідомила перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко.

"Як і обіцяла, першого сесійного вівторка розблоковано підписання закону про мову. Документ вже направлено президенту України. Сподіваюся, глава держави дуже оперативно підпише цей історичний закон", - написала вона.

Як повідомлялося, 14 травня Верховна Рада України відхилила всі постанови про скасування ухваленого закону про функціонування української мови. Одразу ж після розгляду всіх постанов очільник Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон. 

Як повідомлялося, парламент України ухвалив законопроект про українську мову. Рішення підтримали 278 народних депутатів. Очікується, що після підписання документу президентом буде створено Інститут уповноваженого із захисту державної мови. Відповідальність за порушення норм закону також передбачена. Втім автори документи запевняють, що всі страшилки про мовний закон, - це неправда. За ґрати нікого не саджатимуть, штрафи відклали на три роки. Передбачили безкоштовні курси української для дорослих. Найбільш пильним око закону про мову буде до посадовців та публічної сфери. 

Щойно ухвалений закон відразу заблокували представники опозиції постановою про порушення регламенту. Це незначна та тимчасова перепона, але, якщо у парламенті не встигнуть проголосувати проти неї, закон про мову може потрапити на підпис вже до наступного президента. Він, до речі, вже пообіцяв переглянути ухвалений закон про українську мову на дотримання Конституції та відповідності інтересів усіх громадян України.

ВідеоАндрій Парубій підписав закон про українську мову

Спікер Андрій Парубій підписав закон просто у сесійній залі після того, як Рада розблокувала документ. Адже депутати з Опозиційного блоку зареєстрували одразу 4 постанови, в яких вимагали його скасувати. Бо, начебто, зафіксували під час ухвалення мовного закону випадки неособистого голосування, а також побачили утиски російської.  

Андрій Парубій підписав закон про українську мову

Залиште свій коментар

Вибір редакції