#DigitalStrike: Грета Тунберг через коронавірус закликала проводити кліматичні протести в Інтернеті

#DigitalStrike: Грета Тунберг через коронавірус закликала проводити кліматичні протести в Інтернеті

Фото: Associated Press

Коронавірусна інфекція охопила вже щонайменше 123 країни світу.

Шведська 17-річна кліматична екоактивістка Грета Тунберг закликала інших активістів через коронавірус уникати публічних зібрань та влаштовувати кліматичні протести в Інтернеті.

Про це вона написала у своєму Тwitter.

"Я особисто рекомендую робити так, як кажуть експерти. Ми, молодь, найменше постраждали від цього вірусу, але важливо, щоб ми діяли в солідарності з найбільш вразливими людьми і діяли в інтересах нашого суспільства… Наразі експерти закликають нас уникати великих громадських зібрань, щоб уповільнити поширення коронавірусу. Клімат та екологічна криза - це найбільша криза, з якою людство коли-небудь стикалося, але зараз (звичайно, залежно від місця проживання) нам доведеться знайти нові шляхи інформування громадськості про кліматичні зміни, які не передбачають занадто великих скупчень людей", - написала Тунберг.

Екоактивістка також попросила підписників приєднатися до акції протесту молодіжного руху Fridays for Future, використовуючи хештеги: #DigitalStrike, #ClimateStrikeOnline, #fridaysforfuture, #climatestrike, # schoolstrike4climate.

Раніше повідомлялося, що 11 березня ВООЗ офіційно оголосила пандемію коронавірусної хвороби COVID-19 у світі.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Як змінюється клімат
Наступна публікація