Понад три тисячі інфікованих за добу. Як коронавірус шириться світом - інфографіка

Понад три тисячі інфікованих за добу. Як коронавірус шириться світом - інфографіка

Фото: Associated Press

Понад 80% інфікованих зафіксували на території материкового Китаю.

Станом на 6 березня від COVID-19 у світі померло понад 3 300 людей, понад 98 000 інфіковані.

Окрім Китаю, де хвороба вже пішла на спад, найбільше постраждала Південна Корея, де кількість інфікованих досягла вже понад 6 500 осіб, 40 людей померло.

Фото: ТСН.ua
Фото: ТСН.ua

На Близькому Сході пік вірусу спостерігається в Ірані, де жертвами стали навіть високопосадовці, а 8% парламентарів підхопили COVID-19. Загалом у країні 3 513 інфікованих, 107 осіб померло.

Серед європейських країн найбільший спалах коронавірусу виник в Італії, де наразі найбільша після Китаю смертність. Так, в країні станом на 6 березня до 148 зросла кількість жертв від COVID-19 та ще майже 4 000 осіб інфікувалися.

Наразі найбільше зростання заражень фіксують у Німеччині, потім у Франції, Іспанії, Великій Британії, Швейцарії, Швеції, Норвегії та у Нідерландах.

6 березня вірус дістався і до Ватикану, а у США виник дефіцит тестів на коронавірус, що призвело до розгубленості у Білому домі.

3 березня коронавірус дістався і України. Інфікованим виявився чоловік, який разом з дружиною подорожував в Італії. Наразі він та його дружина госпіталізовані у Чернівецькій області. Дружину на наявність коронавірусної інфекції перевіряють. Станом на 6 лютого перевіряють ще десять українців на інфікування новим коронавірусом з Китаю.

У Чернівецькій та Сумській областях запровадили карантин і обмежили масові заходи.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація