Спалах нового коронавірусу стає глобальнішим: мапа усіх "заражених" країн

Дата публікації
Перегляди
75к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Спалах нового коронавірусу стає глобальнішим: мапа усіх "заражених" країн

Фото: Associated Press

Вірус почав активніше ширитися Європою.

Кількість загиблих від нового коронавірусу у світі сягнула 2,7 тисячі, загальна кількість інфікованих уже понад 80 тисяч. Водночас понад 27,5 тисячі людей, які підхопили недугу, вже повністю одужали.

Найбільше страждає від недуги, як і раніше, Китай. Втім спалах у КНР все ж таки йде на спад. Вірус тим часом почав активніше ширитися Європою. Набільший спалах – в Італії, де вже вірус вбив сімох людей і інфікував близько 280. На Близькому Сході найпотужніший спалах переживає Іран, де офіційно повідомляють про 95 випадків зараження та 15 смертей.

Як коронавірус шириться Китаєм та світом дивіться в інфографіці ТСН.ua

Фото: ТСН.ua

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.

Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Спалах коронавірусу в Європі

Спалах коронавірусу в Європі

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Дата публікації
Перегляди
75к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація