Судний день для ЄС: Велика Британія голосує за своє членство в союзі

За останніми даними, кількість прихильників виходу з Євросоюзу трохи переважає.

У Великій Британії рахують години до початку голосування, яке може перекроїти і політичний, і економічний уклад Європи. Британці мають вирішити, чи залишиться країна в Європейському союзі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Серед виборців настрої дуже різні. "Я дуже нервую. Дуже схвильований. Сподіваюся всі будуть свідомими в голосуванні", - зізнається один із них. "Вся інформація є, але чи всі її бачили – це вже інше питання. Обидві сторони вели відверту пропаганду і це дуже прикро. Вони затьмарили саме питання", - скаржиться 41-річний вчитель Джеральд Кларк.

Політики колесять по всьому королівству. Прем'єр Девід Кемерон відвідав Брістоль, де переконував, що разом із ЄС буде простіше долати негаразди. "Якщо ми хочемо потужнішу економіку, більше робочих місць, краще будевати це разом. Якщо ми хочемо боротися зі зміною клімату, краще робити це разом", - пояснював глава уряду.

ВідеоВелика Британія готується до референдуму

А колишній мер Лондона Борис Джонсон пішов на рибний базар, де навпаки — мріяв, як добре жилося б британцям без брюссельських бюрократів. Цілував рибу, і скаржився, що ЄС обмежує її вилов. "60 відсотків наших законів йдуть з Брюсселя, все наше риболовство контролюється Брюселем. Ми маємо комісії ЄС, встановлені замість нас, які вирішують, як британська риба має бути поділена", - казав він.

Результатів голосування бояться політики, економісти, інвестори. Як виявилося, навіть актори. Хвилювання перекинулося через океан. На прем'єрі нової стрічки Спілберга у Голівуді британські актори на червоній доріжці говорили не про кіно, а про політику. "Ми не можемо вийти з ЄС. Просто не можемо. Так я думаю. І так я буду голосувати", - казала Ребекка Голл. "Деякі аргументи за вихід просто неправильні", - додав Марк Райленс. "Я хочу залишитися. У нас був в Європі мир 70 років. Я не знаю, чому ви раптом хочемо все змінити", - каже Перелопа Уілтон.

Щодо настроїв у королівстві - інтрига зберігається, ніхто не може передбачити фінальний результат референдуму. Кількість прихильників і противників ЄС практично однакова, ніхто не має переваги. Перед голосуванням соціологи зафіксували 44% проти 42%. Тих, хто хоче залишити ЄС, було трошки більше.

Напередодні на очах шести тисяч глядачів на стадіоні "Вемблі" колишній мер Лондона Борис Джонсон, який виступає за вихід країни з ЄС, вступив у полеміку з лідером консерваторів Руф'ю Девідсон. Аудиторія врешті стала на бік Джонсона. Його заяви щодо незалежності країни підтримували оплесками.

На початку червня стало відомо, що в Британії зростає частка прихильників виходу країни з Євросоюзу. Після чого стратегічний союзник королівства - США - заявив про надзвичайну важливість збереження Лондоном свого місця у європейській спільноті. Напруга напередодні референдуму сягнула найвищого рівня, коли було вбито депутатку-лейбористку Джо Кокс, котра виступала за продовження перебування країни у складі ЄС. Після цієї події агітацію перед референдумом було достроково припинено.

Референдум відбудеться попри те, що лідери Європейського союзу дійшли згоди з керівництвом Великобританії відносно продовження її членства в ЄС. Нові домовленості між Євросоюзом і Великобританією містять додаткові виключення, не дивлячись на те, що Сполучене Королівство вже має особливий статус в ЄС. За умовами членства, Британія в деяких сферах не виконує європейські домовленості, зокрема щодо монетарної та міграційної політики.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: