У Москві через коронавірус пенсіонерів зобов’язали сидіти вдома

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У Москві через коронавірус пенсіонерів зобов’язали сидіти вдома

Associated Press

Очільник російської столиці також порадив літнім людям поїхати на дачу.

Міський голова Москви Сергій Собянін через поширення коронавірусу зобов'язав пенсіонерів і людей, які страждають хронічними захворюваннями не відвідувати будь-які громадські місця.

Про це він повідомив на своєму офіційному сайті.

"…Багато хто не дотримуються (карантину), і це - великий ризик. Тому, на мій погляд, для вас, для вашого здоров'я необхідно прийняти наступні рішення. Від 26 березня до 14 квітня 2020 москвичі старше 65 років і громадяни, які страждають хронічними захворюваннями (цукровий діабет, бронхіальна астма, хронічна хвороба нирок, онкологічні захворювання, а також які перенесли інфаркт або інсульт), зобов'язані дотримуватися домашнього режиму", - заявив Собянін.

Він додав, що для компенсації витрат у зв'язку з режимом самоізоляції цих груп громадян буде виплачена одноразова матеріальна допомога в розмірі 4000 рублів. З них 2000 рублів буде виплачено авансом, ще 2000 рублів - після закінчення домашнього режиму за умови його дотримання.

Також мер Москви зазначив, що пенсіонери можуть зателефонувати на "гарячу лінію" та викликати волонтерів або замовити додому безкоштовну доставку ліків і продуктів.

Нагадаємо, спалах коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом.

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація